Wakacje w Bibliotece! PDF Drukuj Email

Gminna Biblioteka Publiczna w Szczercowie zaprasza dzieci na zajęcia plastyczno-literackie w dniach od 1 do 15 lipca w godz. 12.00-14.00

Więcej…
 
Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabielicach PDF Drukuj Email

100-lecie OSP ChabieliceZapraszamy do obejrzenia materiału wideo z obchodów Jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabielicach. W przyszłości zamieszczać będziemy na YouTube materiały filmowe w dwóch wersjach - dłuższej, prezentującej w całości najważniejsze fragmenty filmowanych wydarzeń oraz krótszej, kilkuminutowej, z komentarzem głosowym. Poniższy film jest wersją dłuższą ponad godzinną.

Więcej…
 
Informacja dot współpracy z organizacjami w zakresie pomocy żywnościowej PDF Drukuj Email

W związku z uruchomieniem Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 zwracamy się z prośbą do stowarzyszeń i organizacji działających na terenie gminy Szczerców celem wyrażenia chęci współpracy. W nowym okresie programowania dystrybucja artykułów spożywczych będzie możliwa tylko przez organizacje lokalne, które będą zobligowane do podpisania umowy z Bankiem Żywności. Ważnym uwarunkowaniem otrzymania tejże żywności jest fakt podpisania umowy, jednakże Gmina i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczercowie nie może być jej stroną. W przypadku nie podjęcia współpracy przez organizacje działające na terenie gminy Szczerców nie będzie możliwości przekazania przez Bank Żywności artykułów spożywczych dla osób potrzebujących.

W celu uzyskania bliższych informacji należy skontaktować się z Urzędem Gminy osobiście lub pod nr tel. 44/631-80-50 w terminie do dnia 23 czerwca 2015 r. Osoba do kontaktu Kamila Pietrzyk

 
Informacja dotycząca wyboru ławników na nową kadencję 2016-2019 PDF Drukuj Email

W związku z upływem kadencji Ławników w bieżącym roku i potrzebą wybrania nowych ławników na kadencję 2016-2019, Urząd Gminy w Szczercowie informuje iż do dnia 30 czerwca 2015r. prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych, oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru, mogą zgłaszać Radzie Gminy, kandydatów na ławników.

Liczba ławników wybieranych przez Radę Gminy Szczerców, została ustalona przez Kolegium Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim i przedstawia się następująco:

Do Sądu Rejonowego w Bełchatowie:

OGÓŁEM: 3 ławników

w tym do Sądu Pracy: 2 ławników.

Do Sadu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim:

Ogółem: 2 ławników.

Więcej informacji w n/z załączniku.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Tryb zgłaszanai kandydatów na ławników0001.pdf)Tryb zgłaszania kandydatów na ławników456 Kb
 
Raport Sekretarz Gminy Szczerców Pani Elżbiety Naturalnej na temat programu e-Inclusion - zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu PDF Drukuj Email

Fragment obrad VIII Sesji Rady Gminy Szczerców z dnia 20 maja 2015 r. zawierający raport Sekretarz Gminy Szczerców Pani Elżbiety Naturalnej na temat programu e-Inclusion - zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu, zainicjowanego przez poprzedniego Wójta Gminy Grzegorza Kmitę oraz głosowanie nad przyjęciem Uchwały Nr VIII/57/15 w sprawie podjęcia kredytu długoterminowego

Więcej…
 
Dzień Dziecka na Wyspie PDF Drukuj Email

Dzień Dziecka 201531 maja na Wyspie w Szczercowie odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza została zorganizowana przez Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szczercowie przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Więcej…
 
Stypendia motywacyjne dla uczniów PDF Drukuj Email

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Szczerców informuje, iż w terminie do dnia
10 lipca 2015 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium Wójta Gminy Szczerców dla
uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych o uprawnieniach
publicznych.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (informacja.pdf)Informacja64 Kb
Pobierz (Uchwała.XLIII39114.pdf)Uchwała Nr XLIII/391/14 Rady Gminy Szczerców520 Kb
Więcej…
 
Zarządzenie Wójta Gminy Szczerców w sprawie przeznaczenia gruntów do sprzedaży i wydzierżawienia PDF Drukuj Email

Zarządzenie Nr 59/15 Wójta Gminy Szczerców z dnia 29 maja 2015 r. w sprawie przeznaczenia do sprzedaży gruntów oznaczonych nr działek: 703, 740, 766 w obrębie Osiny, 815 w obrębie Chabielice Kolonia, 404/1 w obrębie Janówka oraz przeznaczenia do wydzierżawienia części nieruchomości oznaczonych nr działek: 1094 w obrębie Podżar, 411 w obrębie Podklucze

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (z59-15.pdf)Zarządzenie Nr 59/15 Wójta Gminy Szczerców209 Kb
 
Wybory do Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego PDF Drukuj Email

W dniu 31 maja 2015 r. (niedziela) w godzinach od 8.00 do 18.00 odbędą się wybory do Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Miejsce głosowania: Urząd Gminy w Szczercowie ul. Pułaskiego 8, pok. Nr 9 (sala ślubów).

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0413.pdf)Informacja145 Kb
Pobierz (wybory do izb obwieszczenie.pdf)Obwieszczenie71 Kb
 
Powiatowy Wokalny Konkursy Ekologiczny „Zielono mi …” PDF Drukuj Email

Powiatowy Wokalny Konkurs EkologicznyJuż po raz drugi gościliśmy w miejscowej świetlicy wiejskiej uczestników Powiatowego Wokalnego Konkursu Ekologicznego „Zielono mi …” czyli śpiewajmy o przyrodzie, którego organizatorami poza oczywiście Szkołą Podstawową w Lubcu było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szczercowie.

Więcej…
 
III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Religijnej PDF Drukuj Email

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i ReligijnejJuż po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Religijnej. Wzięli w nim udział soliści reprezentujący wszystkie szkoły z terenu naszej gminy, Gminny Ośrodek Kultury w Szczercowie oraz 18 DH „Kuźnia” im J. Kukuczki w Szczercowie. Przesłuchania konkursowe odbyły się 30 kwietnia br. w auli Publicznego Gimnazjum, a koncert galowy laureatów tradycyjnie w Święto Konstytucji 3 Maja w Kościele Parafialnym w Szczercowie.

Więcej…
 
Konsultacje społeczne dot. opracowania LSR PDF Drukuj Email

W związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju LGD "Kraina Wielkiego Łuku Warty" na nowy okres programowania 2014 - 2020 zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Szczerców w dniu 29 maja 2015 r. o godz. 15.00 w Auli Publicznego Gimnazjum w Szczercowie. W ramach spotkania będzie można zgłaszać cele, jakie mieszkańcy chcą realizować w ramach LSR.

Konsultacje skierowane są m.in. do lokalnych liderów, ośrodków kultury, kół gospodyń wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, stowarzyszeń, fundacji, związków wyznaniowych, lokalnych przedsiębiorców jak również osób, które zainteresowane są realizacją działań skierowanych na rozwój obszarów wiejskich.

 
Spotkanie absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego PDF Drukuj Email

W 2015 r. Uniwersytet Łódzki obchodzi jubileusz 70-lecia. Z tej okazji w dniach 21-24 maja 2015 r. odbędzie się Światowy Zjazd Absolwentów, w ramach którego na każdym wydziale zorganizowane zostaną spotkania absolwentów czytaj więcej ...

 
Sieradzkie Wrota Czasu PDF Drukuj Email

Gmina i Miasto Sieradz zaprasza mieszkańców Gminy Szczerców w dniu 16 maja 2015 r. na Sieradzkie Wrota Czasu.

Więcej…
 
Rejestracja kandydatów do izb rolniczych PDF Drukuj Email

Zgodnie z Uchwałą Nr 9/2014 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 listopada 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych informuję, że zgłaszanie i rejestracja kandydatów na członków rad powiatowych izby rolniczej do komisji okręgowej nr 7 odbędzie się w dniu 11 maja 2015 r. od godz. 8.00 do godz. 16.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Szczercowie pok. Nr 4.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0405.pdf)Informacja161 Kb
 
Regulamin rejestrowania i realizacji usług zdrowotnych dla pacjentów SPZOZ w Szczercowie PDF Drukuj Email

Regulamin rejestrowania i realizacji usług zdrowotnych dla pacjentów SPZOZ w Szczercowie obowiązujący od maja 2015 r.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (regulamin.pdf)Regulamin90 Kb
 
Informacja o spotkaniu Obwodowych Komisji Wyborczych PDF Drukuj Email

 

W dniu 22 kwietnia 2015r.  o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szczercowie, odbędzie się I spotkanie członków Obwodowych Komisji Wyborczych w Gminie Szczerców.

Zapraszamy

 

Pełnomocnik ds. wyborów

Gminy Szczerców

Beata Goszcz

 
Publiczne losowanie składów obwodowych komisji wyborczych PDF Drukuj Email

Zawiadomienie Pełnomocnika ds. wyborów Gminy Szczerców z dnia 17 kwietnia 2015 r.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (zawiadomienie_losowanie.pdf)Zawiadomienie419 Kb
 
Zgłaszanie kandydatów na członków OKW PDF Drukuj Email

Zgodnie z kalendarzem wyborczym dla wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych na 10 maja 2015 r. informuję, że 17 kwietnia 2015 r. upływa termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych.

Więcej…
 
Zapraszamy do hali, siłowni, sauny PDF Drukuj Email

Zapraszamy do korzystania z nowej hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 66. Oprócz wynajęcia płyty głównej hali można korzystać z siłowni  (z instruktorem) i sauny suchej na zasadach określonych w regulaminach (dostępne w załącznikach) i zgodnie z cennikiem uchwalonym przez Radę Gminy Szczerców.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (regulamin hali.pdf)Regulamin hali489 Kb
Pobierz (regulamin sauny.pdf)Regulamin sauny477 Kb
Pobierz (regulamin siłowni.pdf)Regulamin siłowni389 Kb
Więcej…
 
Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich - terminy zebrań PDF Drukuj Email

W związku z kończącą się kadencją organów jednostek pomocniczych (Sołtysów i Rad Sołeckich) rozpoczynają się zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy sołectw wybiorą nowe władze.
Terminy spotkań w poszczególnych sołectwach:

1. Sołectwo Zbyszek - 23.02.2015 r. godz. 17.00 w prywatnym domu sołtysa
2. Sołectwo Grudna - 24.02.2015 r. godz. 17.00 w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie, ul. Łaska 8
3. Sołectwo Niwy - 18.03.2015 r. godz. 17.00 w prywatnym domu sołtysa
4. Sołectwo Borowa - 20.03.2015 r. godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Borowa
5. Sołectwo Dubie - 23.03.2015 r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej
6.Sołectwo Rudzisko – 25.03.2015 r. godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Szczercowska Wieś
7. Sołectwo Stanisławów Drugi – 26.03.2015 r. godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej
8. Sołectwo Podżar – 28.03.2015 r. godz. 15.00 w prywatnym domu sołtysa
9. Sołectwo Brzezie – 29.03.2015 r. godz. 14.30 w Auli Publicznego Gimnazjum w Szczercowie (wejście od ulicy 3 Maja)
10. Sołectwo Tatar – 30.03.2015 r. godz. 17.00 w domku na placu zabaw
11. Sołectwo Podklucze – 31.03.2015 r. godz. 17.00 w prywatnym domu sołtysa
12. Sołectwo Lubiec – 01.04.2015 r. godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej
13. Sołectwo Magdalenów – 07.04.2015 r. godz. 18.00 w strażnicy OSP w Magdalenowie
14. Sołectwo Polowa – 08.04.2015 r. godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Borowej
15. Sołectwo Szczercowska Wieś – 09.04.2015 r. godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej
16. Sołectwo Osiny – 10.04.2015 r. godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej
17. Sołectwo Kieruzele – 14.04.2015 r. godz. 17.00 w altanie na placu zabaw
18. Sołectwo Stanisławów Pierwszy – 21.04.2015 r. godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej
19. Sołectwo Chabielice – 29.04.2015 r. godz. 18.00 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Chabielicach
20. Sołectwo Janówka – 30.04.2015 r. godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej
21. Sołectwo Szczerców – 04.05.2015 r. godz. 18.00 w Auli Publicznego Gimnazjum w Szczercowie (wejście od ulicy 3 Maja)

 
Dofinansowanie ogródka dydaktycznego z WFOŚiGW PDF Drukuj Email

Decyzją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Szczercowie powstanie ogródek dydaktyczny „ Zielona Pracownia” w ramach zadania  z dziedziny edukacji ekologicznej
pn. „UTWORZENIE OGRÓDKÓW DYDAKTYCZNYCH PRZY SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH” – 2014.
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Baranowicza uzyskała dofinansowanie
w formie dotacji wysokości 35.000 zł, a całkowity koszt wykonania zadania to 46.701zł.
W ramach zadania zostaną zakupione: tablice dydaktyczne, altana, pomoce dydaktyczne, rośliny, zostanie wykonana  ścieżka zmysłów.
Planowany ogródek dydaktyczny będzie spełniał kilka funkcji:
- edukacyjną
- rekreacyjna
- rozwijanie zachowań proekologicznych
Więcej informacji pod adresem: www.zainwestujwekologie.pl

 


 
Zarządzenie Wójta Gminy Szczerców ws. rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert PDF Drukuj Email

Zarządzenie Nr 29/2015 Wójta Gminy Szczerców z dnia 30 marca 2015 roku w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2015 roku z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Szczerców.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Zarządzenie nr 29.pdf)Zarządzenie Nr 29/2015 Wójta Gminy Szczerców445 Kb
 
Staże w "Akademii umiejętności" - OFERTA DLA PRACODAWCÓW PDF Drukuj Email

W związku z realizacją staży w ramach projektu „Akademia umiejętności” zapraszamy pracodawców do współpracy. Realizatorem projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego jest Gmina Szczerców. Uczestnikami projektu są uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie - Technikum Informatycznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcący się w zawodach:
- Architekt krajobrazu,
- Ekonomista,
- Informatyk,
- Elektryk,
- Fryzjer,
- Kucharz,
- Lakiernik samochodowy,
- Mechanik pojazdów samochodowych,
- Sprzedawca.
Uczniowie stażyści zobowiązani są do odbycia stażu w wymiarze 150 godzin. Dla stażystów i ich opiekunów przewidziane jest wynagrodzenie. Bliższe informacje na stronie internetowej projektu: http://akademiaumiejetnosci.org.pl/
Koordynator Projektu - Katarzyna Rogaczewska

 
Wstępna deklaracja dot. montażu instalacji solarnych PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców w ramach rozeznania potrzeb, zaprasza mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji solarnych do złożenia wstępnej deklaracji. Deklarację należy złożyć w terminie do 15 kwietnia 2015 r. w Urzędzie Gminy w Szczercowie. Druk deklaracji dostępny jest w sekretariacie lub na stronie internetowej gminy.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Wstępna deklaracja zgłoszenia.kolektorydoc.pdf)Wstępna deklaracja montażu instalacji solarnych118 Kb
 


Strona 1 z 10

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template