Apel Stowarzyszenia „TAKI KLIMAT” PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie „TAKI KLIMAT” zwróciło się z prośbą do Wójta Gminy Szczerców o publikację apelu kierowanego do mieszkańców Gminy Szczerców w związku z inicjatywą zorganizowania z okazji Święta Drzewa w październiku 2015 r. wystawy fotograficznej wyjątkowych okazów drzew rosnących na terenie naszej Gminy.

Więcej…
 
Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie PDF Drukuj Email

Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Pan Dariusz Kubiak informuje, że Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie ogłosił nabór wniosków do projektu pn. "Aktywizacja osób po 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie bełchatowskim" realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

Więcej…
 
Międzygminne Zawody Wędkarskie PDF Drukuj Email

Międzygminne Zawody Wędkarskie

W dniu 9 sierpnia na zbiorniku Szczerców odbyły się Międzygminne Zawody Wędkarskie w kategorii spławikowej pomiędzy Kołem nr 29 PZW w Szczercowie a Kołem nr 37 PZW w Zelowie pod Patronatem Starosty Bełchatowskiego. W zawodach uczestniczyło 20 zawodników po 10 z każdej drużyny.

Więcej…
 
Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości gruntowych PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Szczerców

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20150826084706435.pdf)Ogłoszenie o przetargu94 Kb
 
Ankieta PDF Drukuj Email

 

Szanowni Państwo!

Wójt Gminy Szczerców podjął decyzję o przystąpieniu do opracowania Programu Rozwoju Gminy Szczerców na lata 2015 – 2020, zwanego w skrócie Strategią. Będzie to pierwszy tego typu przekrojowy dokument o charakterze planowania strategicznego od 15 lat w Naszej Gminie. Pierwszym krokiem służącym docelowemu opracowaniu Strategii jest niniejsza ankieta, która będzie pomocna w naszych dalszych pracach nad tym dokumentem. Tym bardziej zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety oraz złożenie jej w specjalnie do tego przygotowanej urnie w budynku Urzędu Gminy Szczerców do dnia 15 września 2015 roku. Ankietę, która dostępna jest również na stronie internetowej www.szczercow.pl, przesyłać można także w formie skanu na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 15 września 2015 roku. Pragniemy nadmienić, że ankieta jest anonimowa. O dalszym postępach prac nad Strategią będziemy informować Państwa za pośrednictwem tablicy ogłoszeń oraz strony internetowej Naszej Gminy. Prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami wypełniania ankiety, zawartymi w treści pytań i nawiasach pod nimi.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Ankieta.pdf)Ankieta243 Kb
 
OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY SZCZERCÓW w sprawie rozpoczęcia prac nad sporządzeniem Programu Rozwoju Gminy Szczerców na lata 2015–2020 PDF Drukuj Email

 

Szanowni Państwo!

Wójt Gminy Szczerców podjął decyzję o przystąpieniu do opracowania Programu Rozwoju Gminy Szczerców na lata 2015–2020, zwanego w skrócie Strategią. Będzie to pierwszy tego typu przekrojowy dokument o charakterze planowania strategicznego od 15 lat w Naszej Gminie. Strategia ma być narzędziem i motorem przyszłych zmian oraz planowania przedsięwzięć w perspektywie najbliższych 5–10 lat. Strategia opracowywana będzie metodą partycypacyjną co oznacza, że tworzyć ją będą nie tylko eksperci zewnętrzni, ale także możliwie szerokie spectrum naszej lokalnej społeczności. Taki, a nie inny proces sporządzenia Strategii ma szczególne znaczenie w przypadku tworzenia przekrojowych planów rozwoju na poziomie lokalnym, gdyż odzwierciedla uznaną w Unii Europejskiej zasadę pomocniczości, a więc decentralnego działania i rozwiązywania problemów na możliwie najniższym szczeblu.

Niniejszym pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem Naszej Gminy na spotkanie inaugurujące proces tworzenia Strategii, które rozpocznie się w dniu 15 września 2015 roku o godzinie 17.00, w budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Szczercowie, przy ul. Rzecznej 7 (mała sala do gimnastyki korekcyjnej).

Docelowo przewidujemy cykl 4 spotkań strategicznych w okresie wrzesień – październik 2015 roku, podczas których wypracujemy zawartość merytoryczną przedmiotowego dokumentu. O terminach kolejnych spotkań oraz o dalszym postępach prac nad Strategią będziemy informować Państwa na poszczególnych spotkaniach oraz za pośrednictwem tablicy ogłoszeń i strony internetowej Naszej Gminy.

Wójt Gminy Szczerców
Krzysztof Kamieniak

 
Zarządzenie Nr 99/2015 Wójta Gminy Szczerców z dnia 24 sierpnia 2015 r. PDF Drukuj Email

Zarządzenie Nr 99/2015 Wójta Gminy Szczerców z dnia 24 sierpnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia konkursu w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szczercowie

 
Nowy cennik za korzystanie z obiektów sportowych PDF Drukuj Email

Od dnia 24 sierpnia obowiązuje nowy cennik za korzystanie z gminnych obiektów sportowych. Uchwała ws. ustalenia opłat oraz zwolnień z opłat została podjęta na sesji Rady Gminy 30 czerwca br. (dostępna w załączniku). Do najistotniejszych zmian można zaliczyć wprowadzenie imiennych karnetów miesięcznych (bez limitu wejść) do siłowni w hali przy ul. Rzecznej i ul. Piłsudskiego oraz rezygnację z godzinnych wejść (dot. siłowni) na rzecz wejść jednorazowych (bez względu na czas), co dla użytkowników jest znacznie korzystniejsze. Poza tym dokonano drobnych korekt w wysokości opłat oraz wprowadzono dla mieszkańców gminy możliwość ustalenia przez Wójta Gminy Szczerców 6 dni w roku bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych.

Kontakt:
Hala sportowa w Szczercowie ul. Piłsudskiego 66, tel.  883143800 (po godz. 13.00)
Hala sportowa w Szczercowie ul. Rzeczna 7, tel. 446319307 (po godz. 14.00)
Hala sportowa w Chabielicach, tel. 530245539 (po godz. 13.00).

Dodatkowe informacje: Referat Sportu Rekreacji i Turystyki Urzędu Gminy w Szczercowie (tel. 446319307).

Jarosław Piotrowski

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (opłaty za obiekty sportowe 30.06.2015.pdf)uchwała ws. opłat101 Kb
 
Informacja odnośnie przywrócenia normalnych godzin pracy Urzędu PDF Drukuj Email

Informujemy, że od dnia 24 sierpnia (poniedziałek) zostaną przywrócone zwyczajowe godziny pracy Urzędu Gminy w Szczercowie.

Urząd będzie czynny:

w poniedziałek w godz. 8.00-16.00,

we wtorek w godz. 9.00 - 17.00,

środa - piątek  w godz. 8.00 - 16.00.

 
Rozkład jazdy autobusów szkolnych PDF Drukuj Email

Rozkład jazdy autobusów szkolnych w roku szkolnym 2015/2016

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Rozkład jazdy - autobus szkolny.pdf)Rozkład jazdy autobusów szkolnych2539 Kb
 
Stypendia za wyniki w nauce przyznane PDF Drukuj Email

W dniu 6 sierpnia 2015 r. ukazało się Zarządzenie Nr 89/15 Wójta Gminy Szczerców w sprawie przyznania stypendiów za osiągnięte w roku szkolnym 2014/2015 wyniki w nauce dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jednocześnie informujemy o uruchomieniu wypłat stypendiów od dnia 13 sierpnia od godz. 12:00 w kasie Urzędu Gminy w Szczercowie

 
Komunikat w sprawie wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej PDF Drukuj Email

Komunikat Polskich Sieci Energetycznych S.A. w sprawie wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, podjętych działaniach i środkach w celu usunięcia zagrożenia i zapobieżenia jego negatywnym skutkom oraz o wprowadzeniu ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na polecenie OSP

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20150814073757170.pdf)Komunikat70 Kb
 
Stypendia i zasiłki szkolne na rok szkolny 2015/2016 PDF Drukuj Email

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Szczerców informuje, iż wnioski o przyznanie pomocy materialnej na rok szkolny 2015/2016 należy składać w okresie od 1.09.2015 r. do 15.09.2015 r. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające uzyskany dochód netto w rodzinie ucznia za miesiąc sierpień 2015 r. Wnioski należy składać w siedzibie Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Szczerców, ul. Rzeczna 7, 97-420 Szczerców, pok. Nr 70, od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:30 do 15:30; tel: 44 631 80 77

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (informacja.pdf)Informacja69 Kb
Pobierz (wniosek.pdf)Wniosek83 Kb
 
Informacja odnośnie godzin pracy Urzędu PDF Drukuj Email

Urząd Gminy Informuje, iż w związku z falą upałów zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Szczercowie.

Urząd będzie czynny:

w poniedziałek w godz. 7.00-15.00,

we wtorek w godz. 8.00 - 16.00,

środa - piątek  w godz. 7.00 - 15.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 
Turystyka aktywna PDF Drukuj Email

Zarząd Lokalnej Grupy Działania "Kraina Wielkiego Łuku Warty" serdecznie zaprasza do udziału w zadaniu publicznym pn.: „Poznawaj Nadwarciański Region podczas aktywnego wypoczynku” realizowanym w dniach 21-22 sierpnia 2015r.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zadaniu prosimy zgłaszać do dnia 10 sierpnia 2015 roku mailowo  na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź telefonicznie pod nr tel.: 43 842 35 22.

Szczegóły w załączniku:

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Turystyka aktywna. plakat doc.doc)Plakat Turystyka aktywna83 Kb
 
Ogłoszenie w sprawie suszy PDF Drukuj Email

W związku z wystąpieniem długotrwałych okresów utrzymywania się wysokiej temperatury uprzejmie prosimy wszystkich użytkowników sieci wodociągowej o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą.

 
Mobilny Punkt Informacyjny w Szczercowie PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych funduszami europejskimi na indywidualne konsultacje z przedstawicielem Lokalnego Punktu Informacji Funduszy Europejskich w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Zgłoszenia udziału należy dokonać na dzień przed planowanym terminem konsultacji, do godz. 14.00 na załączonym formularzu.

Konsultacje odbędą się 12 sierpnia 2015 r. r. w godz. 12.00 - 14.30 w Urzędzie Gminy Szczerców, ul. Pułaskiego 8.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (formularz_zgłoszeniowy_MPI_Podregion Wschodni.doc)Formularz zgłoszeniowy103 Kb
Pobierz (plakat_MPI_Szczerców_12.08.15.pdf)Plakat350 Kb
 
Współpraca partnerska - Włochy PDF Drukuj Email

W związku z podjęciem rozmów w sprawie planów nawiązania współpracy partnerskiej z włoską gminą Savignone Wójt Gminy Szczerców P. Krzysztof Kamieniak informuje, iż Wójt włoskiej gminy Antonio Bigotti wystąpił z propozycją wymiany kulturowej. Podczas wakacji Urząd Miasta w Savignone dokona wymiany kulturowej, która podwyższy status programów Erasmus i Erasmus Plus. Celem programu jest promowanie i poznawanie nowych kultur, dlatego zaprasza studentów (ale nie tylko) na możliwość pobytu przez dwa tygodnie we włoskiej miejscowości. Jednocześnie można skorzystać z kursu języka włoskiego, zarówno jako lekcje teoretyczne jak i praktyczne poznając przy tym Ligurię, która znana jest ze swojej bogatej historii, architektury, kultury, turystyki i natury.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Włochy.doc)Zgłoszenie wyjazdu Włochy29 Kb
Więcej…
 
Mobilny Punkt Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców PDF Drukuj Email

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie informacyjne pn. " Środa z Funduszami". Tematyka spotkania skierowana jest do przedstawicieli przedsiębiorstw zainteresowanych pozyskaniem wsparcia w zakresie szkoleń. Podczas spotkania, które poprowadzą specjaliści ds. Funduszy Europejskich, przedstawione zostaną najważniejsze założenia, zasady i cele wykorzystywania środków unijnych w perspektywie 2014 – 2020.

Spotkanie informacyjne pn. Środa z Funduszami dla przedsiębiorstw na szkolenia" odbędzie się w dniu 5 sierpnia 2015 r. w godz. 10.00 - 13.15 w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Św. Antoniego 41 (sala konferencyjna).

Zgłoszenia nadsyłać można na adres e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 4 sierpnia 2015 r. do godz. 12.00.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (formularz_zgłoszeniowy_Tomaszów.doc)Formularz zgłoszeniowy - Tomaszów Mazowiecki109 Kb
Pobierz (Plakat_A4_ŚzF_.pdf)Plakat349 Kb
Pobierz (Program_Spotkania.pdf)Program spotkania336 Kb
 
Obwieszczenie i numerach i granicach obwodów do głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji ds. referendum PDF Drukuj Email

Obwieszczenie i numerach i granicach obwodów do głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji ds. referendum

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (z74-2015.pdf)Obwieszczenie158 Kb
 
Bezpłatny program profilaktyki raka gruczołu krokowego w MegaMedzie PDF Drukuj Email

Przychodnia zdrowia MegaMed informuje, że na zlecenie Starostwa Powiatowego w Bełchatowie realizuje bezpłatnie Program Profilaktyki raka gruczołu krokowego.

Więcej…
 
Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy SzczercówDnia 18 lipca 2015 r. tradycyjnie jak co roku odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Szczerców na zbiorniku Mietków okręg Wrocław. W zawodach uczestniczyło 28 zawodników z terenu Gminy Szczerców. Zawody rozpoczęły się o godz. 7.00 i trwały do godz. 12.00.

Więcej…
 
Wyprawka szkolna - Rządowy program pomocy uczniom w 2015 r. PDF Drukuj Email

Informacja dotycząca zakupu podręczników szkolnych dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasach III szkoły podstawowej i w IV klasie technikum szkoły ponadgimnazjalnej oraz dla uczniów niepełnosprawnych (uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabowidzący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją, z autyzmem w tym z zespołem Aspergera, oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71 b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2015/2016 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych).

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Informacja - podręczniki.pdf)Informacja - podręczniki1593 Kb
Pobierz (Wniosek.pdf)Wniosek1392 Kb
Pobierz (Zarządzenie.pdf)Zarządzenie310 Kb
 
Informacja dla rolników PDF Drukuj Email

Informujemy, że w związku z monitami rolników z terenu Gminy Szczerców Wójt Gminy w dniu 9 lipca 2015 r. wystąpił do Urzędu Wojewódzkiego z powiadomieniem o zamiarze wszczęcia procedury związanej z szacowaniem szkód i uruchomieniem kredytów na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych dotkniętych zjawiskiem suszy. Całość informacji w załączniku

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (informacja.pdf)Informacja dla rolników94 Kb
 
Wideorelacja z Nocy Świętojańskiej PDF Drukuj Email

Noc Świętojańska 2015W ostatni weekend czerwca mieszkańcy Gminy Szczerców świętowali tradycyjną Noc Świętojańską. Z okazji rozpoczęcia wakacji Wójt Gminy Krzysztof Kamieniak wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz jednostką OSP przygotowali moc atrakcji.

Więcej…
 


Strona 1 z 11

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template