Kąpielisko otwarte! PDF Drukuj Email

Od 1 lipca do 31 sierpnia na zbiorniku wodnym w Szczercowie będzie otwarte kąpielisko, a dokładniej „miejsce wykorzystywane do kąpieli”. Codziennie w godz. 10.00 -18.00 można się kąpać pod nadzorem dwóch ratowników wodnych. Na wydzielonej części zbiornika została utworzona strefa dla nieumiejących pływać o głębokości do 120 cm, dla umiejących pływać (do 150 cm) oraz ogrodzony siatką brodzik dla dzieci o głębokości do 40 cm.

Warto podkreślić, że zbiornik przeszedł zabiegi renowacyjne. Został oczyszczony z nagromadzonego na dnie mułu, w to miejsce nawieziono 20 cm żółtego piasku, poprawiono i poszerzono plaże. W celu polepszenia jakości wody zostały użyte środki biologiczne, które poprawiają jej klarowność i przejrzystość, redukują ilość glonów, zapobiegają zakwitom sinic. Będą one stosowane przez cały okres wakacyjny.
Zgodnie z wymogami woda została poddana badaniom przez stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Badania wyszły pozytywnie i nie ma przeszkód by zażywać kąpieli.

Na terenie obiektu można korzystać z boiska do siatkówki plażowej. Dodatkową atrakcją przeznaczoną dla dzieci będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej nauki pływania pod okiem instruktora. Zajęcia rozpoczną się po 10 lipca. Szczegółowe informacje będą podane na stronie internetowej gminy oraz zostaną wywieszone na tablicy informacyjnej przy zbiorniku.

(JP)


Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (regulamin miejsca wykorzystywanego do kąpieli.pdf)Regulamin miejsca wykorzystywanego do kąpieli138 Kb
 
Noc Świętojańska 2016 PDF Drukuj Email

Noc Świętojańska 2016W Szczercowie świętojańskiej tradycji stało się zadość. W sobotnie popołudnie 25 czerwca kolorowe wianki popłynęły nurtem Widawki.  Konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański był jedną z wielu atrakcji tegorocznego festynu sobótkowego, który odbył się na popularnej „Wyspie”.

Więcej…
 
Dofinansowanie do budowy przyłącza kanalizacyjnego PDF Drukuj Email

W związku z przyjęciem przez Radę Gminy Szczerców uchwały w sprawie „Programu wsparcia budowy podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Szczerców w roku 2016” finansowanego z WFOŚiGW w Łodzi i budżetu Gminy Szczerców mieszkańcy gminy, którzy chcą skorzystać z dofinansowania do budowy przyłącza kanalizacyjnego do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej proszeni są o złożenie wniosku według załączonego wzoru do Urzędu Gminy do dnia 8 lipca 2016r.

 
Informacja w sprawie podpisywania przedwstępnych umów dotyczących kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

Informujemy, że w celu podpisania przedwstępnych umów dot. kolektorów słonecznych właściciele nieruchomości, którzy dostarczyli dokumenty potwierdzające prawo do dysponowania nieruchomością są proszeni o stawianie się do Urzędu Gminy w Szczercowie. W załączeniu informacja o terminach podpisywania dla poszczególnych miejscowości.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160629105807240.pdf)Informacja77 Kb
 
Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy SzczercówW dniu 18 czerwca na zbiorniku Chańcza, okręg Kielce odbyły się zawody gruntowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców. W zawodach wzięło udział 18 wędkarzy z terenu gminy Szczerców. Pierwsze miejsce zajął Kałużny Bogusław z wynikiem 4550 pkt, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Sabatowi w wynikiem 3880 pkt, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Perliński Waldemar z wynikiem 1200 pkt.

Więcej…
 
PUP w Bełachatowie - aktualne nabory wniosków na aktywizację zawodową osób bezrobotnych PDF Drukuj Email

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie informuje, że dysponuje jeszcze wolnymi środkami finansowymi przeznaczonymi na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w roku 2016.

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (informacja-o-naborach_2-VI_2016.pdf)Informacja o naborach178 Kb
 
Samorządowcy powalczą z Przedsiębiorcami PDF Drukuj Email

Zapraszamy do kibicowania podczas towarzyskiego meczu piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Szczerców i nagrodę niespodziankę pomiędzy Samorządowcami i Przedsiębiorcami. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Rzecznej.

 
Bezpieczeństwo dzieci na wsi podczas wakacji PDF Drukuj Email

Informacja dotycząca bezpieczeństwa dzieci na wsi podczas wakacji wraz z apelem Pana Jacka Dubińskiego Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160622110204668.pdf)Informacja351 Kb
 
Informacja Okręgowego Urzędu Górniczego PDF Drukuj Email

Informacja odnośnie nielegalnego wydobywania kopalin na terenie gmin zlokalizowanych na terenie właściwości miejscowej Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160622110131420.pdf)Informacja86 Kb
 
Wojewódzkie zawody strzeleckie "Puchar Lata" PDF Drukuj Email

18 czerwca w Szczercowie zostały rozegrane wojewódzkie zawody strzeleckie  „Puchar Lata 2016”. Jest to cykl zawodów prowadzonych przez Łódzki Związek Strzelectwa Sportowego

Więcej…
 
Stypendia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych PDF Drukuj Email

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Szczerców informuje, iż w terminie do dnia 10 lipca 2016 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium Wójta Gminy Szczerców dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o uprawnieniach szkół publicznych. W załączeniu informacja szczegółowa.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (informacja stypendia.pdf)Informacja66 Kb
Pobierz (SKMBT_22316062013310.pdf)Uchwała Nr XV/136/16 Rady Gminy Szczerców2258 Kb
 
IV Piknik pod Chabielską Górą już za nami PDF Drukuj Email

IV Piknik pod Chabielską GórąW minioną sobotę, 11 czerwca, mieszkańcy Chabielic i okolic bawili się na kolejnym ekologicznym pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Chabielicach przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie. To szczególne dla naszej społeczności szkolnej i lokalnej wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka.

Więcej…
 
Umowa na kanalizację sanitarną Polowa – Borowa podpisana! PDF Drukuj Email

Podpisanie umowy na wykonanie kanalizacji sanitarnejPonad 6 kilometrów sieci kanalizacyjnej dla mieszkańców gminy Szczerców. Skorzysta z niej ponad sto gospodarstw domowych. Roboty ruszą jeszcze w trakcie wakacji! W piątek, 10-go czerwca, podpisano umowę pomiędzy Gminą Szczerców, reprezentowaną przez Wójta Krzysztofa Kamieniaka, a przedstawicielami firmy RPM S.A. z Lublińca - wykonawcą budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Polowa i Borowa. Po dopełnieniu spraw formalnych i przygotowaniu placu budowy planowane jest rozpoczęcie prac w terenie. Przedstawiciele firmy RPM S.A. wstępnie określili, że powinno nastąpić to 1-go sierpnia.

Więcej…
 
Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160609151055786.pdf)Ogłoszenie105 Kb
 
Dzień Dziecka 2016 PDF Drukuj Email

Dzień Dziecka1 czerwca  na Wyspie w Szczercowie odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli do woli wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinie, torach przeszkód i zamkach. Hity z dziecięcych i nie tylko list przebojów wykonali młodzi i utalentowani wokaliści: Julia Kucharska, Iza Mikulska, Lena Kamecka, Kacper Stanisławski oraz Natalia Goszcz

Więcej…
 
Rekordowa "Polska Biega"! PDF Drukuj Email

W weekend 20-22 maja w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju biegi w ramach XII akcji „Polska biega”. Do zawodów propagujących zdrowy styl życia i aktywność fizyczną po raz VIII przyłączyła się Gmina Szczerców.

Więcej…
 
Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160523145731671.pdf)Ogłoszenie104 Kb
 
Strategia rozwoju Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Załącznik do Uchwały Nr XVIII/184/16 Rady Gminy Szczerców z dnia 21.04.2016r. Strategia rozwoju Gminy Szczerców na lata 2016 – 2025 wraz z Planem rozwoju lokalnego na lata 2016 - 2022

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Załacznik do Uchwały ws. przyjęcia Strategii.pdf)Strategia rozwoju Gminy Szczerców5661 Kb
 
Ekstraklasa w Szczercowie PDF Drukuj Email

W miniony piątek, 13 maja na stadionie sportowym przy ul. Rzecznej 7 gościliśmy zespół z ekstraklasy, czyli z najwyższej ligi rozgrywkowej w Polsce.

Więcej…
 
Podnoszenie ciężarów w Szczercowie PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 8 maja w hali sportowej w Szczercowie odbył się pokazowy turniej w podnoszeniu ciężarów. Była to pierwsza tego typu impreza na terenie Gminy Szczerców

Więcej…
 
Ostateczna lista osób biorących udział w programie montażu kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

Informujemy, iż osoby, które zostały wylosowane na listę podstawową w dniu 15. 04.2016r. do udziału w programie kolektorów słonecznych zostały poddane skrupulatnej weryfikacji.

Polegała ona m. in. na sprawdzeniu opodatkowania nieruchomości, na którą została złożona deklaracja oraz porównania ilości osób zadeklarowanych do korzystania z instalacji ciepłej wody z ilością osób wskazanych w deklaracji śmieciowej.

UWAGA! W celu przygotowania przedwstępnych umów osoby z powyższych list są proszone o przedłożenie w terminie do 20 maja 2016r. w Urzędzie Gminy kserokopii aktu własności (akt notarialny lub aktualny wypis z rejestru gruntów).

W załączeniu ostateczna lista osób biorących udział w programie montażu kolektorów słonecznych.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (KURENDA003.pdf)Kurenda113 Kb
Pobierz (Lista ostateczna001.pdf)Lista ostateczna001.pdf2129 Kb
 
Rozstrzygnięto konkurs „Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego” PDF Drukuj Email

Anna Kamieniak mieszkanka Gminy Szczerców, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Zdzieszulicach Dolnych zdobyła tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2015 w kategorii działalności kulturalno-społecznej. Za zajęcie pierwszego miejsca odebrała złotą różę i upominki od firm sponsorujących plebiscyt.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

Więcej…
 
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego PDF Drukuj Email

Jubileusz 50-leciaW dniu 17 kwietnia 2016 roku w niezwykle uroczystej oprawie 22 pary małżeńskie z terenu Gminy Szczerców świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Szczercowie odprawioną przez proboszcza parafii ks. Jarosława Kłysa. Oprawę muzyczną podczas mszy świętej zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Magdalenowa.

Więcej…
 
Komunikat ARiMR PDF Drukuj Email

W załączeniu komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który informuje, że 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

W załączeniu komunikat

 
Letni wypoczynek dla dzieci rolników w 2016 r. PDF Drukuj Email

Oddział Regionalny KRUS w Łodzi informuje, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników do Szklarskiej Poręby oraz Jedlca w terminach wskazanych w załączniku.

Szczegóły w załączniku.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0685.pdf)Wypoczynek letni dla dzieci rolników201 Kb
 


Strona 1 z 16

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template