Rekordowa "Polska Biega"! PDF Drukuj Email

W weekend 20-22 maja w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju biegi w ramach XII akcji „Polska biega”. Do zawodów propagujących zdrowy styl życia i aktywność fizyczną po raz VIII przyłączyła się Gmina Szczerców.

Więcej…
 
Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160523145731671.pdf)Ogłoszenie104 Kb
 
Strategia rozwoju Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Załącznik do Uchwały Nr XVIII/184/16 Rady Gminy Szczerców z dnia 21.04.2016r. Strategia rozwoju Gminy Szczerców na lata 2016 – 2025 wraz z Planem rozwoju lokalnego na lata 2016 - 2022

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Załacznik do Uchwały ws. przyjęcia Strategii.pdf)Strategia rozwoju Gminy Szczerców5661 Kb
 
Ekstraklasa w Szczercowie PDF Drukuj Email

W miniony piątek, 13 maja na stadionie sportowym przy ul. Rzecznej 7 gościliśmy zespół z ekstraklasy, czyli z najwyższej ligi rozgrywkowej w Polsce.

Więcej…
 
Podnoszenie ciężarów w Szczercowie PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 8 maja w hali sportowej w Szczercowie odbył się pokazowy turniej w podnoszeniu ciężarów. Była to pierwsza tego typu impreza na terenie Gminy Szczerców

Więcej…
 
Ostateczna lista osób biorących udział w programie montażu kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

Informujemy, iż osoby, które zostały wylosowane na listę podstawową w dniu 15. 04.2016r. do udziału w programie kolektorów słonecznych zostały poddane skrupulatnej weryfikacji.

Polegała ona m. in. na sprawdzeniu opodatkowania nieruchomości, na którą została złożona deklaracja oraz porównania ilości osób zadeklarowanych do korzystania z instalacji ciepłej wody z ilością osób wskazanych w deklaracji śmieciowej.

UWAGA! W celu przygotowania przedwstępnych umów osoby z powyższych list są proszone o przedłożenie w terminie do 20 maja 2016r. w Urzędzie Gminy kserokopii aktu własności (akt notarialny lub aktualny wypis z rejestru gruntów).

W załączeniu ostateczna lista osób biorących udział w programie montażu kolektorów słonecznych.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (KURENDA003.pdf)Kurenda113 Kb
Pobierz (Lista ostateczna001.pdf)Lista ostateczna001.pdf2129 Kb
 
Rozstrzygnięto konkurs „Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego” PDF Drukuj Email

Anna Kamieniak mieszkanka Gminy Szczerców, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Zdzieszulicach Dolnych zdobyła tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2015 w kategorii działalności kulturalno-społecznej. Za zajęcie pierwszego miejsca odebrała złotą różę i upominki od firm sponsorujących plebiscyt.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

Więcej…
 
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego PDF Drukuj Email

Jubileusz 50-leciaW dniu 17 kwietnia 2016 roku w niezwykle uroczystej oprawie 22 pary małżeńskie z terenu Gminy Szczerców świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Szczercowie odprawioną przez proboszcza parafii ks. Jarosława Kłysa. Oprawę muzyczną podczas mszy świętej zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Magdalenowa.

Więcej…
 
Komunikat ARiMR PDF Drukuj Email

W załączeniu komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który informuje, że 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

W załączeniu komunikat

 
Letni wypoczynek dla dzieci rolników w 2016 r. PDF Drukuj Email

Oddział Regionalny KRUS w Łodzi informuje, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników do Szklarskiej Poręby oraz Jedlca w terminach wskazanych w załączniku.

Szczegóły w załączniku.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0685.pdf)Wypoczynek letni dla dzieci rolników201 Kb
 
III Gminne Igrzyska Przedszkolaków PDF Drukuj Email

W poniedziałek 18 kwietnia w Chabielicach po raz trzeci odbyły się Gminne Igrzyska Przedszkolaków z udziałem  reprezentacji wszystkich  szkół z terenu naszej gminy.

Więcej…
 
Informacja o rozpoczęciu prac geodezyjnych dla obrębów Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi i Tatar PDF Drukuj Email

Informacja Starosty Bełchatowskiego o rozpoczęciu prac geodezyjnych mających na celu modernizację ewidencji gruntów i budynków dla obrębów: Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi i Tatar, położonych w gminie Szczerców, powiat bełchatowski, woj. łódzkie

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160419140828286.pdf)Informacja Starosty Bełchatowskiego147 Kb
 
Lista osób wylosowanych do montażu kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

W załączeniu lista podstawowa osób wylosowanych do montażu kolektorów słonecznych

 
RTS Widzew Łódź w Szczercowie PDF Drukuj Email

W sobotę 16 kwietnia w Szczercowie mieliśmy prawdziwe piłkarskie święto. Na mecz z miejscową Astorią w ramach IV-to ligowych rozgrywek przyjechał RTS Widzew Łódź

Więcej…
 
Mobilny punkt informacyjny Rodzina 500+ PDF Drukuj Email

Mobilny punkt informacyjny programu Rodzina 500+W ramach działań promocyjnych rządowego programu „Rodzina 500+” w dniu 14 kwietnia 2016 r. do Gminy Szczerców zawitał mobilny punkt informacyjny – „500 Bus”. Akcję informacyjną dla osób zainteresowanych programem przeprowadzili pracownicy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego: P. Michał Kucharczyk – sekretarz Wicewojewody oraz inspektorzy wojewódzcy Magdalena Sobczyk–Wierzbicka i Robert Pipiński.

Więcej…
 
Punkt składania zeznań rocznych PIT PDF Drukuj Email

W dniu 19 kwietnia 2016r. w siedzibie Urzędu Gminy Szczerców (pokój nr 9) w ramach akcji "SZYBKI PIT", zorganizowane zostanie stanowisko do składania zeznań rocznych PIT drogą elektroniczną.

Więcej…
 
Losowanie osób do udziału w projekcie dot. montażu kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

W dniu 15 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szczercowie odbędzie się losowanie osób, które złożyły deklaracje dotyczące montażu kolektorów słonecznych.

W załączeniu informacja:

 
Wyniki badania ankietowego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej PDF Drukuj Email

W związku z opracowywaniem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Szczerców zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi wnioskami z badania ankietowego.

W załączeniu wyniki badania ankietowego.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (tekst na stronę internetową Szczerców II.doc)Wyniki badania ankietowego 36 Kb
 
Sesje Rady Gminy na Youtube z odnośnikami do porządku obrad PDF Drukuj Email

Sesje Rady Gminy na YoutubeWraz z opublikowaniem materiału wideo z przebiegu obrad Sesji Rady Gminy Szczerców z dnia 22 marca 2016 r. wprowadziliśmy możliwość przeszukiwania udostępnionego nagrania za pomocą odnośników odwołujących się do danego punktu porządku obrad z określonym punktem czasowym. Przypominamy, że kanał youtube gmina_szczercow zawiera nagrane Sesje Rady Gminy oraz skróty z wydarzeń mających miejsce w Naszej Gminie.

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe - czyszczenie zbiornika rekreacyjnego PDF Drukuj Email

Zapraszamy do składania ofert na usługę czyszczenia zbiornika rekreacyjnego w Szczercowie.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (zapytanie ofertowe.pdf)Zapytanie ofertowe4527 Kb
 
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert PDF Drukuj Email

Zarządzenie Nr 49/16 Wójta Gminy Szczerców z dnia 31 marca 2016 roku w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2016 roku z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Szczerców.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Zarządzenie.pdf)Zarządzenie 49/162083 Kb
 
Spotkania z mieszkańcami dotyczące projektu montażu kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

Spotkania z mieszkańcami dotyczące projektu montażu kolektorów słonecznychW dniu 22 marca 2016r. zostały zorganizowane przez Wójta Gminy Szczerców Pana Krzysztofa Kamieniaka oraz zespół ds. realizacji projektu: „Polepszenie jakości środowiska poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Szczerców”, dwa spotkania przedstawiciela firmy SOLAR TEAM sp. z o.o. przygotowującej Program Funkcjonalno – Użytkowy na potrzeby projektu z mieszkańcami naszej gminy.

Więcej…
 
Mobilny Punkt Informacyjny - termin kwietniowy PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych funduszami europejskimi na indywidualne konsultacje z przedstawicielem Lokalnego Punktu Informacji Funduszy Europejskich w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Zgłoszenia udziału należy dokonać na dzień przed planowanym terminem konsultacji, do godz. 14.00 na załączonym formularzu.

Konsultacje odbędą się 4 kwietnia 2016 r. w godz. 09.00 - 11.30 w Urzędzie Gminy Szczerców, ul. Pułaskiego 8.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (formularz_zgłoszeniowy_MPI_Podregion_Wschodni.doc)Formularz zgłoszeniowy1061 Kb
Pobierz (Plakat_Szczerców.pdf)Plakat informacyjny400 Kb
 
Możliwość składania deklaracji wstępnych na kolektory słoneczne dla osób, które nie złożyły w 2015 r. PDF Drukuj Email

Dopuszcza się składanie deklaracji wstępnych udziału w programie montażu instalacji solarnych dla mieszkańców, którzy nie złożyli takowych w roku 2015. Szczegółowa informacja dostępna tutaj

 
Dzień Kobiet w Gminie Szczerców PDF Drukuj Email

Dzień Kobiet w Gminie SzczercówMieszkanki Gminy Szczerców potrafią się świetnie bawić! Tegoroczny Dzień Kobiet świętowały aż przez 10 dni. Spotkania integracyjne połączone z koncertami dedykowanymi Paniom odbyły się we wszystkich miejscowościach, w których funkcjonują świetlice wiejskie i gminne obiekty pozwalające na organizacje tego typu wydarzeń. Gościem specjalnym wszystkich uroczystości z okazji Dnia Kobiet był Wójt Krzysztof Kamieniak wraz z Małżonką.

Więcej…
 


Strona 1 z 15

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template