Termin składania wniosków o stypendium sportowe, nagrody i wyróżnienia PDF Drukuj Email

Zgodnie z uchwałą  Nr X/91/15 Rady Gminy Szczerców z dnia 14 sierpnia 2015 roku termin składania wniosków ws. przyznawania stypendium sportowego, nagrody i wyróżnienia upływa 15 października br. Wniosek może uwzględniać  wyniki sportowe osiągnięte w okresie ostatnich 12 miesięcy od końcowego terminu jego składania.
Uchwała, regulamin przyznawania oraz wzór wniosku dostępne są w załączniku.
Dodatkowe informacje: Referat Sportu Rekreacji i Turystyki Urzędu Gminy w Szczercowie (tel. 446319307).
Jarosław Piotrowski

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (ws.stypendiów,nagród i wyróżnień 14.08.2015.pdf)uchwała,regulamin,wniosek258 Kb
 
Konsultacje programu współpracy PDF Drukuj Email

Zapraszamy organizacje  pozarządowe  oraz podmioty prowadzące  działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu: ”Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016”.

Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące programu można składać w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od dnia publikacji (tj. do 12 października 2015 r.), osobiście w Urzędzie Gminy, pokój nr 20 (I piętro), lub drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W załączeniu projekt programu oraz formularz zmian:

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (formularz konsultacji 2016doc.pdf)Formularz konsultacji122 Kb
Pobierz (PROGRAM WSPӣPRACY 2016.pdf)Program współpracy na rok 2016117 Kb
 
Moja firma, moja przyszłość PDF Drukuj Email

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie zaprasza do udziału w konkursie "Moja firma, moja przyszłość"

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (ogłoszenie o konkursie.pdf)Informacja347 Kb
 
Odbiór odpadów wielkogabarytowych – wystawka PDF Drukuj Email

Szanowni Mieszkańcy Gminy Szczerców

Wójt Gminy Szczerców uprzejmie informuje, że w dniach 05-09.10.2015 r. od godziny 6.00 na terenie Gminy Szczerców odbędzie się bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych od właścicieli nieruchomości. Odpady będą odbierane sprzed posesji według następującego harmonogramu:

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (gabaryty-1015.pdf)gabaryty-1015.pdf293 Kb
 
Rozstrzygniecie konkursu ofert PDF Drukuj Email

Działając na podstawie § 2 Zarządzenia Nr  118/2015 Wójta Gminy Szczerców z dnia 23 września 2015r. w sprawie powołania i ustalenia Regulaminu pracy Komisji konkursowej do spraw rozpatrywania ofert na wybór realizatora programu zdrowotnego pn. „Program  zapewnienia dostępu do świadczeń z zakresu rehabilitacji wśród mieszkańców gminy Szczerców”, informuję iż w wyniku przeprowadzonych prac Komisji Konkursowej, podmiotem wskazanym na realizację programu zdrowotnego w 2015r. będzie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczercowie.

W załączeniu Zarządzenie Nr 125/2015 Wójta Gminy Szczerców z dnia 29 września 2015r.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Zarządzenie Nr 125 ws rozstrzygniecia konkursu0001.pdf)Zarządzenie Nr 125_2015118 Kb
 
Jesienna akcja szczepienia lisów PDF Drukuj Email

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących  przeciwko wściekliźnie na terenie województwa łódzkiego w 2015 r.

 
Spotkanie informacyjne w Bełchatowie PDF Drukuj Email

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Z unijnego na nasze – czyli o co chodzi w Funduszach Europejskich”.

Spotkanie odbędzie się 30 września 2015 r. w godz. 10:30-13:30 (rejestracja od godz.10:15)  w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Bełchatowa przy ulicy Kościuszki 15.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub osobiste dostarczenie do siedziby LPI w Bełchatowie do dnia 29.09.2015 r. do godz. 14:00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 44 633 05 13

 
Konferencja i seminarium dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email

Departament ds. Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z: Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Uniwersytetem Łódzkim oraz łódzką Izbą Przemysłowo - Handlową są organizatorami szkoleń, warsztatów i seminariów adresowanych do przedsiębiorców z województwa łódzkiego.

W dniu 5 i 6 października 2015 r. w hali Expo-Łódź (al. Politechniki 4) odbędzie się konferencja i seminarium poświęcone jednej z branż tj. Medycyna, Farmacja i Kosmetyki. Szczegółowe informacje na temat spotkań, terminów i tematów można znaleźć na stronie internetowej: www.rsi.lodzkie.pl

 
Obwieszczenie Wójta Gminy Szczerców o numerach oraz granicach stałych i odrębnych obwodów głosowania PDF Drukuj Email

Obwieszczenie Wójta Gminy Szczerców z dnia 16 września 2015 r. o numerach oraz granicach stałych i odrębnych obwodów głosowania

 
Szczerców gospodarzem Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych PDF Drukuj Email

Powiatowe Zawody Sportowo-PożarniczeGmina Szczerców była gospodarzem tegorocznych Powiatowych Zawodów Sportowo -Pożarniczych. 20 września br. na szczercowskim stadionie sportowym rywalizowało 17 drużyn repezentujących jednostki OSP z powiatu bełchatowskiego. Zawody odbyły się po raz IX, a ich organizatorami byli Komenda Powiatowa PSP, Zarząd Powiatowy ZOSPRP oraz Wójt Gminy Szczerców. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców do rywalizacji stanęły po dwie drużyny.

Więcej…
 
Ogłoszenie w sprawie kontynuacji prac nad sporządzeniem Programu Rozwoju Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Niniejszym pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem Naszej Gminy na kolejne spotkanie (nr 2) dotyczące prac nad opracowaniem Programu Rozwoju Gminy Szczerców na lata 2015 - 2020, które odbędzie się w dniu 29 września 2015 r. o godz. 17.00, w budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szczercowie, przy ul. Rzecznej 7.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20150923113554665.pdf)Informacja71 Kb
 
Rozkład jazdy autobusów szkolnych PDF Drukuj Email

Zespól Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Szczerców  informuje, że autobusami, które dowożą uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Szczerców mogą podróżować  także inne osoby poza uczniami po spełnieniu łącznie następujących  warunków:

- uczniowie muszą mieć zapewnione miejsca siedzące,
-  są wolne miejsca w autobusie ,
-  po wykupieniu biletu u kierowcy  autobusu.

W załączeniu rozkłady jazdy autobusów szkolnych

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Rozkłady jazdy autobusów szkolnych 2015 16.pdf)Rozkład jazdy autobusów szkolnych1980 Kb
 
Rozpoczęły się prace nad Strategią Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Spotkanie rozpoczynające prace nad Strategią Gminy Szczerców15 września br. w Publicznym Gimnazjum w Szczercowie odbyło się spotkanie rozpoczynające prace nad Strategią Rozwoju Gminy Szczerców na lata 2015-2020. Z zaproszenia Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka skorzystała grupa kilkudziesięciu osób.

Więcej…
 
Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości gruntowych PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Szczerców

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20150826084706435.pdf)Ogłoszenie o przetargu94 Kb
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP PDF Drukuj Email

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSPW dniu 6 września 2015 r. odbyły się w Szczercowie Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla drużyn OSP z terenu gminy Szczerców, w których wzięło udział 6 drużyn gminnych (w tym: dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz cztery drużyny męskie). Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. mgr inż. Wojciech Maciejewski. Drużyny rywalizowały w konkurencjach: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze bieg sztafetowy na 400m z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe, drużyny z Grupy A, bieg sztafetowy 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe

Więcej…
 
Stypendium motywacyjne dla studentów oraz słuchaczy szkół policealnych i pomaturalnych PDF Drukuj Email

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Szczerców informuje, iż w terminie do dnia 31 października 2015 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium Wójta Gminy Szczerców dla studentów studiów wyższych oraz słuchaczy szkół policealnych i pomaturalnych. Wnioski należy składać w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Szczerców ul. Rzeczna 7, 97-420 Szczerców, pok. 70, od poniedziałku do piątku, tel: 44 631 80 77.

 
Utrudnienia w ruchu - przebudowa drogi Kamień - Chabielice PDF Drukuj Email

W związku z rozpoczęciem prac związanych z przebudową drogi powiatowej 1917E na odcinku Kamień - Chabielice do drogi wojewódzkiej P483 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Od Kamienia do skrzyżowania Osiny Dębina droga będzie zamknięta i prosimy o stosowanie się do znaków objazdu.

 
OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY SZCZERCÓW w sprawie rozpoczęcia prac nad sporządzeniem Programu Rozwoju Gminy Szczerców na lata 2015–2020 PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

Wójt Gminy Szczerców podjął decyzję o przystąpieniu do opracowania Programu Rozwoju Gminy Szczerców na lata 2015–2020, zwanego w skrócie Strategią. Będzie to pierwszy tego typu przekrojowy dokument o charakterze planowania strategicznego od 15 lat w Naszej Gminie. Strategia ma być narzędziem i motorem przyszłych zmian oraz planowania przedsięwzięć w perspektywie najbliższych 5–10 lat. Strategia opracowywana będzie metodą partycypacyjną co oznacza, że tworzyć ją będą nie tylko eksperci zewnętrzni, ale także możliwie szerokie spectrum naszej lokalnej społeczności. Taki, a nie inny proces sporządzenia Strategii ma szczególne znaczenie w przypadku tworzenia przekrojowych planów rozwoju na poziomie lokalnym, gdyż odzwierciedla uznaną w Unii Europejskiej zasadę pomocniczości, a więc decentralnego działania i rozwiązywania problemów na możliwie najniższym szczeblu.

Niniejszym pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem Naszej Gminy na spotkanie inaugurujące proces tworzenia Strategii, które rozpocznie się w dniu 15 września 2015 roku o godzinie 17.00, w budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Szczercowie, przy ul. Rzecznej 7 (mała sala do gimnastyki korekcyjnej).

Docelowo przewidujemy cykl 4 spotkań strategicznych w okresie wrzesień – październik 2015 roku, podczas których wypracujemy zawartość merytoryczną przedmiotowego dokumentu. O terminach kolejnych spotkań oraz o dalszym postępach prac nad Strategią będziemy informować Państwa na poszczególnych spotkaniach oraz za pośrednictwem tablicy ogłoszeń i strony internetowej Naszej Gminy.

Wójt Gminy Szczerców
Krzysztof Kamieniak

 
Spotkanie z organizacjami pozarządowymi PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, mających siedzibę lub prowadzących działalność na terenie Gminy Szczerców na spotkanie w sprawie uchwalenia "Rocznego programu współpracy Gminy Szczerców z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016".

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Szczerców w dniu 5 października 2015 r. o godzinie 18.00

 
Spotkania sołeckie PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkania sołeckie. Terminy i miejsce spotkań:

1. Sołectwo Chabielice - 14.09.2015r. o godz. 18.00 w lokalu "Kuźnia" w Chabielicach
2. Sołectwo Magdalenów - 21.09.2015r. o godz. 18.00 w sali OSP w Magdalenowie
3. Sołectwo Brzezie - 21.09.2015r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szczercowie           
4. Sołectwo Dubie - 22.09.2015r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej
5. Sołectwo Polowa - 23.09.2015r. o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Borowa
6. Sołectwo Szczerców - 25.09.2015r. o godz. 18.00 w Auli Publicznego Gimnazjum w Szczercowie.            
7. Sołectwo Podklucze - 28.09.2015r. o godz. 17.00 w prywatnym domu sołtysa.

 
Konkurs ofert na wyłonienie realizatora w 2015r. programu zdrowotnego pn. "Program zapewnienia dostępu do świadczeń z zakresu rehabilitacji wśród mieszkańców gminy Szczerców". PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców ogłasza konkurs ofert na na wyłonienie realizatora w 2015r. programu zdrowotnego pn. "Program zapewnienia dostępu do świadczeń z zakresu rehabilitacji wśród mieszkańców gminy Szczerców".

 
Wrześniowe uroczystości patriotyczne w Gminie Szczerców PDF Drukuj Email

Obchody upamiętniające bohaterską obronę pododcinka SzczercówObchody upamiętniające bohaterskich żołnierzy walczących w obronie pododcinka „Szczerców” we wrześniu 1939 r. odbyły się 4 września w Magdalenowie. Uroczystość została zorganizowana przez Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka i Zarząd Jednostki OSP Magdalenów. Przy obelisku poświęconym żołnierzom 83 Pułku 30 Poleskiej Dywizji Piechoty ze składu Armii "Łódź”, symboliczne wiązanki złożyły delegacje samorządów, stowarzyszeń, szkół oraz służb mundurowych.

Więcej…
 
Studenci ze Szczercowa z wizytą we włoskim Savignone PDF Drukuj Email

Studenci ze Szczercowa z wizytą we WłoszechPierwszego września powróciła do Szczercowa grupa studentów  z terenu naszej gminy-uczestników wymiany kulturowej z włoską gminą  Savignone w regionie Liguria. W projekcie wzięło udział 15 osób w wieku od 20 do 35 lat, mieszkańców gminy Szczerców.

Więcej…
 
Oferta pożyczkowa w ramach Inicjatywy Jeremie PDF Drukuj Email

W związku z możliwością ubiegania się o pożyczkę unijną przez przedsiębiorców w ramach Inicjatywny Jeremie informujemy, iż Fundacja Rozwoju Gminy Zelów zaprasza do korzystania z oferty pożyczkowej. W dniu 10 września 2015 r. w Łodzi w Hotelu Ambasador Centrum odbędzie się bezpłatna konferencja pt."Inicjatywa JEREMIE w Łódzkiem podsumowanie i przyszłość".

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 44/634-10-06

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Pozyczki i doradztwo i  jeremie - grafika.jpg)Pożyczki i doradztwo JEREMIE 202 Kb
Pobierz (Ulotka jeremie.pdf)Ulotka JEREMIE3424 Kb
 
Rusza przebudowa drogi Kamień - Chabielice PDF Drukuj Email

Przebudowa drogi Kamień - Chabielice @Ewa DrzazgaPrzebudowa drogi Kamień - Chabielice ruszy w połowie miesiąca. Przedstawiciele wykonawcy i inwestora podpisali właśnie umowę. Pierwszy etap inwestycji zakończyć się ma do 16 listopada.
Przebudowa ma ruszyć około 15 września. W poniedziałek wykonawca przejmie plac budowy, około tygodnia mogą potrwać prace przygotowawcze.

Więcej…
 


Strona 1 z 12

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template