Fundusze Europejskie dla osób z niepełnosprawnościami - spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn.: „Fundusze Europejskie dla osób z niepełnosprawnościami”, które odbędzie się w dniu 26 listopada 2015 r. w Bełchatowie: sala konferencyjna Urzędu Miasta w Bełchatowie – I piętro, ul. Kościuszki 15, godz. 09:00 – 12:00 (rejestracja od godziny 08:45) Informujemy o możliwości zatrudnienia tłumacza języka migowego podczas spotkania. Potrzebę taką wystarczy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym.

Więcej informacji na temat spotkania znajdą Państwo pod poniższym adresem internetowym:

http://www.rpo.lodzkie.pl/szkolenia-i-konferencje/503-spotkania-informacyjne-pn-fundusze-europejskie-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami-organizowane-przez-punkty-informacyjne-funduszy-europejskich-w-wojewodztwie-lodzkim

W przypadku chęci wzięcia udziału w danym spotkaniu informacyjnym, prosimy  o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail lub osobiste dostarczenie do siedziby danego Lokalnego Punktu Informacyjnego do dnia poprzedzającego spotkanie do godz. 12:00.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniach decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem.

 
Plan zagospodarowania przestrzennego - zmiany PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców informuje, że przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru Gminy Szczerców. Granica obszaru podlegającego zmianie określona została w Uchwale Nr XI/102/15 z dnia 28 września 2015 r. Rady Gminy Szczerców (w załączeniu).

W związku z powyższym wnioski do planu należy składać na piśmie, w Urzędzie Gminy w Szczercowie w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2015 r.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią Obwieszczenia Wójta Gminy Szczerców zamieszczonego poniżej.

 
Plan zagospodarowania przestrzennego - zmiany PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców informuje, że przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru Gminy Szczerców. Granice obszarów podlegających zmianie określone zostały Uchwałą Nr IX/76/15 z dnia 30 czerwca 2015 r. Rady Gminy Szczerców zmienioną Uchwałą Nr XII/107/15 z dnia 29 października 2015 Rady Gminy Szczerców (w załączeniu).

W związku z powyższym wnioski do planu należy składać na piśmie, w Urzędzie Gminy w Szczercowie w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2015 r.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią Obwieszczenia Wójta Gminy Szczerców zamieszczonego poniżej.

 
Plan zagospodarowania przestrzennego - zmiany PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców informuje, że przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru Gminy Szczerców. Granice obszarów podlegających zmianie określone zostały Uchwałą Nr IX/75/15 z dnia 30 czerwca 2015 r. Rady Gminy Szczerców zmienioną Uchwałą Nr XI/101/15 z dnia 28 września 2015 Rady Gminy Szczerców (w załączeniu).

W związku z powyższym wnioski do planu należy składać na piśmie, w Urzędzie Gminy w Szczercowie w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2015 r.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią Obwieszczenia Wójta Gminy Szczerców zamieszczonego poniżej.

 
I Turniej Badmintona PDF Drukuj Email

I Turniej BadmintonaDnia 24.10.15 na hali sportowej przy ul. Rzecznej odbył się I TURNIEJ BADMINTONA pod hasłem „ W zdrowym ciele zdrowy duch”. Organizatorem zawodów był ”GLKS Szczerców”. Celem  zorganizowanego turnieju było promowanie  dyscypliny sportowej i tym samym  konkurencji olimpijskiej jakim jest badminton, wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Szczerców.

Więcej…
 
WOŚP w Szczercowie - nabór wolontariuszy PDF Drukuj Email

Informujemy, iż otrzymaliśmy zgodę na utworzenie Sztabu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczercowie. Tym samym już po raz kolejny mamy zgodę na zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej w ramach finału WOŚP. Przyszłoroczna edycja 24. Finału WOŚP odbędzie się  w dniu 10 stycznia 2016 r.
Celem zbiórki publicznej w dniu 24. Finału WOŚP  jest zbieranie środków pieniężnych: „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”
Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w ramach wolontariatu w naszym sztabie. Zgłoszenia przyjmuje P. Kamila Pietrzyk – pokój nr 20 Urzędu Gminy w Szczercowie, tel. 44 6318050  wewn. 41. adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 30 listopada 2015 r.
W załączniku ankiety dla wolontariuszy.

Szef sztabu – Elżbieta Naturalna

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Informujemy, iż otrzymaliśmy zgodę na utworzenie Sztabu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczercowie.

Tym samym już po raz kolejny mamy zgodę na zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej w ramach finału WOŚP.

Przyszłoroczna edycja 24. Finału WOŚP odbędzie się w dniu 10 stycznia 2016 r. do puszek kwestarskich przez wolontariuszy.

Celem zbiórki publicznej w dniu 24. Finału WOŚP jest zbieranie środków pieniężnych:

„Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”

Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w ramach wolontariatu w naszym sztabie.

Zgłoszenia przyjmuje P. Kamila Pietrzyk – pokój nr 20 Urzędu Gminy w Szczercowie,

tel. 44 6318050 wewn. 41. adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W załączniku podajemy ankiety do wypełnienia dla wolontariuszy.

Szef sztabu – Elżbieta Naturalna

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Ankieta wolontariusza 2016.doc)Ankieta Wolontariusza498 Kb
Pobierz (Regulamin Wolontariusza 24. Finału .pdf)Regulamin Wolontariusza242 Kb
 
Konkurs FIRMA NA MEDAL PDF Drukuj Email

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie pod przewodnictwem Starosty Bełchatowskiego, ogłasza IX edycję konkursu „FIRMA NA MEDAL”
Celem konkursu jest promowanie dobrze zarządzanych pod względem finansowym i organizacyjnym różnych form działalności gospodarczej. O tytuł „Firma na medal” mogą ubiegać się przedsiębiorcy w następujących kategoriach:
- prowadzący działalność od roku do 3 lat;
- prowadzący działalność powyżej 3 lat: małe firmy do 50 osób, średnie firmy powyżej 50 osób.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie na adres Organizatora tj.: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, 97-400 Bełchatów, ul. Pabianicka 17/19, prawidłowo wypełnionego Formularza Zgłoszenia, podpisanego przez osoby uprawnione do reprezentowania przedsiębiorcy, w kopercie z dopiskiem: „FIRMA NA MEDAL" (formularze dostępne są do pobrania w formie elektronicznej na stronie internetowej www.powiat-belchatowski.pl
Zgłoszenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2015 r.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 44/635-86-42

 
Konferencja i seminarium dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email

Departament ds. Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z: Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Uniwersytetem Łódzkim oraz Łódzką Izbą Przemysłowo - Handlową są organizatorami szkoleń, warsztatów i seminariów adresowanych do przedsiębiorców z województwa łódzkiego.

W dniu 16 i 17 listopada 2015 r. w hali Expo-Łódź (al. Politechniki 4) odbędzie się konferencja i seminarium poświęcone jednej z branż tj. Informatyka i Telekomunikacja. Szczegółowe informacje na temat spotkań, terminów i tematów można znaleźć na stronie internetowej: www.rsi.lodzkie.pl

 
Wsparcie w ramach Inicjatywy Jeremie PDF Drukuj Email

Do końca bieżącego roku, można ubiegać się o unijne wsparcie w ramach Inicjatywy Jeremie.
Wsparcie Jeremie to preferencyjne pożyczki na inwestycje.
Można je uzyskać w Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, która już od ponad 20 lat wspiera rozwój gospodarczy całego regionu łódzkiego (nie tylko Gminy Zelów jak może sugerować nazwa). W ramach środków z Jeremie Fundacja oferuje pożyczkę na inwestycje oprocentowaną już od 2.36% w skali roku.
Inwestycja musi znajdować się na terenie województwa łódzkiego i tym samym firma musi posiadać siedzibę lub oddział w tym województwie.
Maksymalna kwota pożyczki to 250 000 zł na okres do 60 m-cy (5 lat). Istnieje możliwość 6 miesięcznej  karencji w spłacie kapitału. W przypadku Inicjatywy nie ma prowizji i dodatkowych opłat!

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Jeremie Zelów.doc)Inicjatywa Jeremie1518 Kb
Pobierz (Ulotka A4.jpg)Inicjatywa Jeremie - Ulotka1548 Kb
 
Spotkania szkoleniowe dla przedsiębiorców w ramach Kleszczowskich Dni Przedsiębiorczości 2015 PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców pragnie poinformować mieszkańców Gminy Szczerców, że Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów wraz z partnerem Bełchatowsko Kleszczowskim Parkiem Przemysłowo Technologicznym Sp. z o.o. organizuje Kleszczowskie Dni Przedsiębiorczości 2015, które odbędą się w dniach 19-20 listopada 2015 roku w SOLPARKU przy ul. Sportowej 8 w Kleszczowie. Wydarzenie wpisuje się w 8 edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - imprezy międzynarodowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej…
 
Ostatnie spotkanie dotyczące prac nad sporządzeniem Programu Rozwoju Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Niniejszym pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem Naszej Gminy na ostatnie już spotkanie nr 4 dotyczące prac nad sporządzeniem Programu Rozwoju Gminy Szczerców, które odbędzie się w dniu 27 października 2015 r. o godz. 17.00

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20151021102402098.pdf)Informacja75 Kb
 
Konferencja i seminarium dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email

Departament ds. Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z: Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Uniwersytetem Łódzkim oraz łódzką Izbą Przemysłowo - Handlową są organizatorami szkoleń, warsztatów i seminariów adresowanych do przedsiębiorców z województwa łódzkiego.

W dniu 19 i 20 października 2015 r. w hali Expo-Łódź (al. Politechniki 4) odbędzie się konferencja i seminarium poświęcone jednej z branż tj. Energetyka (w tym Odnawialne Źródła Energii) Szczegółowe informacje na temat spotkań, terminów i tematów można znaleźć na stronie internetowej: www.rsi.lodzkie.pl

 
Arkusz pomysłu - strategia LGD PDF Drukuj Email

W związku z opracowaniem lokalnej strategii rozwoju LGD „Kraina Wielkiego Łuku Warty” na nowy okres programowania 2014-2020 informujemy, iż osoby, które będą chciały skorzystać ze środków unijnych za pośrednictwem LGD proszone są o wypełnienie arkusza pomysłu. Dla każdego projektu proszę wypełnić osobny arkusz.

W związku z powyższym proszę o przesłanie wypełnionych arkuszy do dnia 19 października 2015 roku. na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W razie pytań proszę o kontakt 43/ 842-35-22

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Arkusz_pomyslu.doc)Arkusz pomysłu - druk885 Kb
 
Bezpłatnie dla mieszkańców PDF Drukuj Email

Na podstawie uchwały Rady Gminy Szczerców z dnia 30 czerwca 2015 roku Wójt Gminy Szczerców zaprasza mieszkańców naszej gminy w dniach 17 i 18 października do bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych tj. Hali sportowej w Chabielicach, Hali sportowej w Szczercowie, ul. Rzeczna 7 (płyta główna, sala korekcyjna) oraz Hali sportowej w Szczercowie, ul. Piłsudskiego 66 (płyta główna, siłownia, sauna).
Pierwszeństwo w korzystaniu z obiektów maja osoby, które wcześniej dokonają rezerwacji:
Hala sportowa w Chabielicach: tel. 530245539
Hala sportowa w Szczercowie, ul. Rzeczna 7: tel. 446319307
Hala sportowa w Szczercowie, ul. Piłsudskiego 66: tel. 883143800

Obiekty w tych dniach czynne będą od godz. 12.00 do 20.00. Ilość miejsc i terminów ograniczona. Wymagane jest posiadanie przy sobie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie Gminy Szczerców.

Jarosław Piotrowski

 
Turniej badmintona PDF Drukuj Email

Zapraszamy dzieci i młodzież na I Turniej Badmintona pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch", który odbędzie się 24 października 2015 r. od godz. 10 na hali sportowej przy ul. Rzecznej 7.

Więcej…
 
Loteria Paragonowa PDF Drukuj Email

Informujemy mieszkańców Gminy Szczerców, iż Ministerstwo Finansów ogłosiło „Loterię Paragonową” – konkurs, w którym do wygrania jest szereg cennych nagród, m.in. samochody i laptopy. Szczegóły dotyczące Loterii opisane zostały w załączonej ulotce.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Loteria_paragonowa_ulotka_99x210_prod.pdf)Informacja932 Kb
 
Termin składania wniosków o stypendium sportowe, nagrody i wyróżnienia PDF Drukuj Email

Zgodnie z uchwałą  Nr X/91/15 Rady Gminy Szczerców z dnia 14 sierpnia 2015 roku termin składania wniosków ws. przyznawania stypendium sportowego, nagrody i wyróżnienia upływa 15 października br. Wniosek może uwzględniać  wyniki sportowe osiągnięte w okresie ostatnich 12 miesięcy od końcowego terminu jego składania.
Uchwała, regulamin przyznawania oraz wzór wniosku dostępne są w załączniku.
Dodatkowe informacje: Referat Sportu Rekreacji i Turystyki Urzędu Gminy w Szczercowie (tel. 446319307).
Jarosław Piotrowski

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (ws.stypendiów,nagród i wyróżnień 14.08.2015.pdf)uchwała,regulamin,wniosek258 Kb
 
Konsultacje programu współpracy PDF Drukuj Email

Zapraszamy organizacje  pozarządowe  oraz podmioty prowadzące  działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do załączonego projektu: ”Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016”.

Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące programu można składać w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od dnia publikacji (tj. do 12 października 2015 r.), osobiście w Urzędzie Gminy, pokój nr 20 (I piętro), lub drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W załączeniu projekt programu oraz formularz zmian:

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (formularz konsultacji 2016doc.pdf)Formularz konsultacji122 Kb
Pobierz (PROGRAM WSPӣPRACY 2016.pdf)Program współpracy na rok 2016117 Kb
 
Moja firma, moja przyszłość PDF Drukuj Email

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie zaprasza do udziału w konkursie "Moja firma, moja przyszłość"

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (ogłoszenie o konkursie.pdf)Informacja347 Kb
 
Rozstrzygniecie konkursu ofert PDF Drukuj Email

Działając na podstawie § 2 Zarządzenia Nr  118/2015 Wójta Gminy Szczerców z dnia 23 września 2015r. w sprawie powołania i ustalenia Regulaminu pracy Komisji konkursowej do spraw rozpatrywania ofert na wybór realizatora programu zdrowotnego pn. „Program  zapewnienia dostępu do świadczeń z zakresu rehabilitacji wśród mieszkańców gminy Szczerców”, informuję iż w wyniku przeprowadzonych prac Komisji Konkursowej, podmiotem wskazanym na realizację programu zdrowotnego w 2015r. będzie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczercowie.

W załączeniu Zarządzenie Nr 125/2015 Wójta Gminy Szczerców z dnia 29 września 2015r.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Zarządzenie Nr 125 ws rozstrzygniecia konkursu0001.pdf)Zarządzenie Nr 125_2015118 Kb
 
Jesienna akcja szczepienia lisów PDF Drukuj Email

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących  przeciwko wściekliźnie na terenie województwa łódzkiego w 2015 r.

 
Spotkanie informacyjne w Bełchatowie PDF Drukuj Email

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Z unijnego na nasze – czyli o co chodzi w Funduszach Europejskich”.

Spotkanie odbędzie się 30 września 2015 r. w godz. 10:30-13:30 (rejestracja od godz.10:15)  w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Bełchatowa przy ulicy Kościuszki 15.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub osobiste dostarczenie do siedziby LPI w Bełchatowie do dnia 29.09.2015 r. do godz. 14:00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 44 633 05 13

 
Konferencja i seminarium dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email

Departament ds. Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z: Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Uniwersytetem Łódzkim oraz łódzką Izbą Przemysłowo - Handlową są organizatorami szkoleń, warsztatów i seminariów adresowanych do przedsiębiorców z województwa łódzkiego.

W dniu 5 i 6 października 2015 r. w hali Expo-Łódź (al. Politechniki 4) odbędzie się konferencja i seminarium poświęcone jednej z branż tj. Medycyna, Farmacja i Kosmetyki. Szczegółowe informacje na temat spotkań, terminów i tematów można znaleźć na stronie internetowej: www.rsi.lodzkie.pl

 
Obwieszczenie Wójta Gminy Szczerców o numerach oraz granicach stałych i odrębnych obwodów głosowania PDF Drukuj Email

Obwieszczenie Wójta Gminy Szczerców z dnia 16 września 2015 r. o numerach oraz granicach stałych i odrębnych obwodów głosowania

 
Szczerców gospodarzem Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych PDF Drukuj Email

Powiatowe Zawody Sportowo-PożarniczeGmina Szczerców była gospodarzem tegorocznych Powiatowych Zawodów Sportowo -Pożarniczych. 20 września br. na szczercowskim stadionie sportowym rywalizowało 17 drużyn repezentujących jednostki OSP z powiatu bełchatowskiego. Zawody odbyły się po raz IX, a ich organizatorami byli Komenda Powiatowa PSP, Zarząd Powiatowy ZOSPRP oraz Wójt Gminy Szczerców. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zarówno w grupie dziewcząt, jak i chłopców do rywalizacji stanęły po dwie drużyny.

Więcej…
 


Strona 1 z 13

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template