Rozstrzygnięto konkurs „Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego” PDF Drukuj Email

Anna Kamieniak mieszkanka Gminy Szczerców, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Zdzieszulicach Dolnych zdobyła tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2015 w kategorii działalności kulturalno-społecznej. Za zajęcie pierwszego miejsca odebrała złotą różę i upominki od firm sponsorujących plebiscyt.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

Więcej…
 
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego PDF Drukuj Email

Jubileusz 50-leciaW dniu 17 kwietnia 2016 roku w niezwykle uroczystej oprawie 22 pary małżeńskie z terenu Gminy Szczerców świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia N.M.P. w Szczercowie odprawioną przez proboszcza parafii ks. Jarosława Kłysa. Oprawę muzyczną podczas mszy świętej zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Magdalenowa.

Więcej…
 
Komunikat ARiMR PDF Drukuj Email

W załączeniu komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który informuje, że 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

W załączeniu komunikat

 
Letni wypoczynek dla dzieci rolników w 2016 r. PDF Drukuj Email

Oddział Regionalny KRUS w Łodzi informuje, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników do Szklarskiej Poręby oraz Jedlca w terminach wskazanych w załączniku.

Szczegóły w załączniku.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0685.pdf)Wypoczynek letni dla dzieci rolników201 Kb
 
III Gminne Igrzyska Przedszkolaków PDF Drukuj Email

W poniedziałek 18 kwietnia w Chabielicach po raz trzeci odbyły się Gminne Igrzyska Przedszkolaków z udziałem  reprezentacji wszystkich  szkół z terenu naszej gminy.

Więcej…
 
Informacja o rozpoczęciu prac geodezyjnych dla obrębów Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi i Tatar PDF Drukuj Email

Informacja Starosty Bełchatowskiego o rozpoczęciu prac geodezyjnych mających na celu modernizację ewidencji gruntów i budynków dla obrębów: Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi i Tatar, położonych w gminie Szczerców, powiat bełchatowski, woj. łódzkie

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160419140828286.pdf)Informacja Starosty Bełchatowskiego147 Kb
 
Lista osób wylosowanych do montażu kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

W załączeniu lista podstawowa osób wylosowanych do montażu kolektorów słonecznych

 
RTS Widzew Łódź w Szczercowie PDF Drukuj Email

W sobotę 16 kwietnia w Szczercowie mieliśmy prawdziwe piłkarskie święto. Na mecz z miejscową Astorią w ramach IV-to ligowych rozgrywek przyjechał RTS Widzew Łódź

Więcej…
 
Mobilny punkt informacyjny Rodzina 500+ PDF Drukuj Email

Mobilny punkt informacyjny programu Rodzina 500+W ramach działań promocyjnych rządowego programu „Rodzina 500+” w dniu 14 kwietnia 2016 r. do Gminy Szczerców zawitał mobilny punkt informacyjny – „500 Bus”. Akcję informacyjną dla osób zainteresowanych programem przeprowadzili pracownicy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego: P. Michał Kucharczyk – sekretarz Wicewojewody oraz inspektorzy wojewódzcy Magdalena Sobczyk–Wierzbicka i Robert Pipiński.

Więcej…
 
Punkt składania zeznań rocznych PIT PDF Drukuj Email

W dniu 19 kwietnia 2016r. w siedzibie Urzędu Gminy Szczerców (pokój nr 9) w ramach akcji "SZYBKI PIT", zorganizowane zostanie stanowisko do składania zeznań rocznych PIT drogą elektroniczną.

Więcej…
 
Losowanie osób do udziału w projekcie dot. montażu kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

W dniu 15 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szczercowie odbędzie się losowanie osób, które złożyły deklaracje dotyczące montażu kolektorów słonecznych.

W załączeniu informacja:

 
Wyniki badania ankietowego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej PDF Drukuj Email

W związku z opracowywaniem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Szczerców zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi wnioskami z badania ankietowego.

W załączeniu wyniki badania ankietowego.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (tekst na stronę internetową Szczerców II.doc)Wyniki badania ankietowego 36 Kb
 
Sesje Rady Gminy na Youtube z odnośnikami do porządku obrad PDF Drukuj Email

Sesje Rady Gminy na YoutubeWraz z opublikowaniem materiału wideo z przebiegu obrad Sesji Rady Gminy Szczerców z dnia 22 marca 2016 r. wprowadziliśmy możliwość przeszukiwania udostępnionego nagrania za pomocą odnośników odwołujących się do danego punktu porządku obrad z określonym punktem czasowym. Przypominamy, że kanał youtube gmina_szczercow zawiera nagrane Sesje Rady Gminy oraz skróty z wydarzeń mających miejsce w Naszej Gminie.

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe - czyszczenie zbiornika rekreacyjnego PDF Drukuj Email

Zapraszamy do składania ofert na usługę czyszczenia zbiornika rekreacyjnego w Szczercowie.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (zapytanie ofertowe.pdf)Zapytanie ofertowe4527 Kb
 
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert PDF Drukuj Email

Zarządzenie Nr 49/16 Wójta Gminy Szczerców z dnia 31 marca 2016 roku w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2016 roku z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Szczerców.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Zarządzenie.pdf)Zarządzenie 49/162083 Kb
 
Spotkania z mieszkańcami dotyczące projektu montażu kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

Spotkania z mieszkańcami dotyczące projektu montażu kolektorów słonecznychW dniu 22 marca 2016r. zostały zorganizowane przez Wójta Gminy Szczerców Pana Krzysztofa Kamieniaka oraz zespół ds. realizacji projektu: „Polepszenie jakości środowiska poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Szczerców”, dwa spotkania przedstawiciela firmy SOLAR TEAM sp. z o.o. przygotowującej Program Funkcjonalno – Użytkowy na potrzeby projektu z mieszkańcami naszej gminy.

Więcej…
 
Mobilny Punkt Informacyjny - termin kwietniowy PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych funduszami europejskimi na indywidualne konsultacje z przedstawicielem Lokalnego Punktu Informacji Funduszy Europejskich w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych.

Zgłoszenia udziału należy dokonać na dzień przed planowanym terminem konsultacji, do godz. 14.00 na załączonym formularzu.

Konsultacje odbędą się 4 kwietnia 2016 r. w godz. 09.00 - 11.30 w Urzędzie Gminy Szczerców, ul. Pułaskiego 8.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (formularz_zgłoszeniowy_MPI_Podregion_Wschodni.doc)Formularz zgłoszeniowy1061 Kb
Pobierz (Plakat_Szczerców.pdf)Plakat informacyjny400 Kb
 
Możliwość składania deklaracji wstępnych na kolektory słoneczne dla osób, które nie złożyły w 2015 r. PDF Drukuj Email

Dopuszcza się składanie deklaracji wstępnych udziału w programie montażu instalacji solarnych dla mieszkańców, którzy nie złożyli takowych w roku 2015. Szczegółowa informacja dostępna tutaj

 
Dzień Kobiet w Gminie Szczerców PDF Drukuj Email

Dzień Kobiet w Gminie SzczercówMieszkanki Gminy Szczerców potrafią się świetnie bawić! Tegoroczny Dzień Kobiet świętowały aż przez 10 dni. Spotkania integracyjne połączone z koncertami dedykowanymi Paniom odbyły się we wszystkich miejscowościach, w których funkcjonują świetlice wiejskie i gminne obiekty pozwalające na organizacje tego typu wydarzeń. Gościem specjalnym wszystkich uroczystości z okazji Dnia Kobiet był Wójt Krzysztof Kamieniak wraz z Małżonką.

Więcej…
 
Ogólnokrajowy konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016" PDF Drukuj Email

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie informuje o rozpoczęciu XIV edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016"

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać do 31.03.2016 r. w placówce Terenowej KRUS. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie prowadzące działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli). Regulamin i dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.krus.gov.pl

W załączeniu pismo Starostwa Powiatowego w Bełchatowie

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0649.pdf)Pismo251 Kb
Pobierz (skan0650.pdf)Pismo118 Kb
 
Dzień Sołtysa w Gminie Szczerców PDF Drukuj Email

Dzień Sołtysa w Gminie SzczercówW piątek 11 marca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Z tej okazji Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak spotkał się z sołtysami z terenu naszej gminy. W imieniu władz samorządowych Wójt Krzysztof Kamieniak złożył sołtysom życzenia pomyślności i zdrowia oraz pogratulował aktywności i zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności. Każdy z sołtysów otrzymał pamiątkowy list gratulacyjny, a Panie sprawujące tę funkcję dodatkowo obdarowane zostały kwiatkami z okazji przypadającego trzy dni wcześniej Dnia Kobiet.

Więcej…
 
Wyjazd na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej PDF Drukuj Email

Biuro Powiatowe Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Bełchatowie informuje, że w dniu 19 marca 2016 r. (sobota) organizuje wyjazd na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w KIELCACH.

Zapisy trwają do 14.03.2016 r.

Szczegóły w załączniku

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160310123408545.pdf)Ogłoszenie67 Kb
 
Kolektory słoneczne dla mieszkańców Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

W związku z ubieganiem się Gminy Szczerców o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (środki Unii Europejskiej) na wykorzystanie energii słonecznej (kolektory słoneczne) prosimy mieszkańców o uzupełnienie wstępnych deklaracji złożonych w roku ubiegłym na wzorze dołączonej deklaracji.

Aktualizacja informacji z dnia 22 marca 2016 r.

Dopuszcza się składanie wstępnych deklaracji udziału w programie montażu instalacji solarnych dla mieszkańców, którzy nie złożyli takowych w roku 2015 r. na wzorze dostępnym poniżej

 
Spotkanie w sprawie drogi Kamień - Chabielice PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców serdecznie zaprasza mieszkańców sołectwa Chabielice, Tatar, Janówka i Osiny na spotkanie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Bełchatowie dotyczące ustalenia zjazdów z remontowanej drogi Kamień – Chabielice, które odbędzie się w dniach:
- 8 marca 2016 r. (wtorek) w godz. 14.00 – 17.00
- 9 marca 2016 r. (środa) w godz. 14.00 – 16.00

w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szczercowie.

Na spotkanie należy przygotować wnioski w formie papierowej dot. ustalenia zjazdów z drogi Kamień – Chabielice

 
Szkolenie dla rolników PDF Drukuj Email

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w dniu 24 marca 2016 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Szczercowie organizuje szkolenie dla rolników z terenu gminy.
Tematem szkolenia będą:
- zasady wypełniania wniosków obszarowych;
- stawki płatności za rok 2016;
- dokumenty potrzebne przy wypełnianiu wniosku obszarowego w 2016 roku;
- zazielenienie - wymogi przy wnioskach w 2016 roku.
Szkolenie przeprowadzi pracownik ARiMR w Bełchatowie

 


Strona 1 z 15

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template