Wyjazdowe zawody o Puchar Wójta w Borzygniewie PDF Drukuj Email

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy SzczercówW sobotę 28.06.2014r. odbyły się nietypowe, bo wyjazdowe, zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Szczerców Grzegorza Kmity. Tym razem szczercowscy wędkarze rywalizowali we wrocławskim okręg PZW, na zbiorniku zaporowym Mietków. O Puchar Wójta walczyło 25 wędkarzy z gminy Szczerców.

Więcej…
 
Stypendia za wyniki w nauce przyznane PDF Drukuj Email

W dniu 22 lipca ukazało się Zarządzenie Nr 50/14 Wójta Gminy Szczerców w sprawie przyznania stypendiów za osiągnięte w roku szkolnym 2013/2014 wyniki w nauce dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jednocześnie informujemy o uruchomieniu wypłat stypendiów od dnia 24 lipca od godz. 10.00 w kasie Urzędu Gminy w Szczercowie

 
Projekt "Nowe Horyzonty" PDF Drukuj Email

Projekt zapewnia możliwość nabycia nowych kwalifikacji zawodowych. Kompleksowe wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego oraz szkoleniowego sprawi, że każdy z uczestników będzie mógł zwiększyć swoją motywację do rozwijania dalszej kariery.

Więcej…
 
Nabór uzupełniający do gimnazjum PDF Drukuj Email

Komunikat Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szczercowie z dnia 14 lipca 2014 r. w sprawie rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015 – NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (WNIOSEK DO GIMNAZJUM - załącznik nr 2 do komunikatu dyrektora.doc)Załącznik Nr 284 Kb
Pobierz (ZGŁOSZENIE DO GIMNAZJUM - załącznik nr 1 do komunikatu dyrektora.doc)Załącznik Nr 166 Kb
Więcej…
 
Uciążliwe pylenie - Oddział Elektrownia Bełchatów PDF Drukuj Email

W związku z interwencjami mieszkańców gminy Szczerców dotyczącymi uciążliwego pylenia będącego efektem działalności PGE GiEK S.A. Wójt Gminy zwrócił się z pismem do PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów w celu wyjaśnienia  w/w okoliczności.

W załączeniu odpowiedź.

 
Akcja honorowego oddawania krwi PDF Drukuj Email

W ślad za pismem od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi informujemy, iż podczas Dożynek Powiatowych, które odbędą się w Szczercowie w dniu 17 sierpnia 2014 r. w godzinach 14.00 – 17.00 będzie przeprowadzona akcja honorowego oddawania krwi.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

 
Zbliżający się termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj Email

Urząd Gminy w Szczercowie przypomina o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego. Wnioski wraz z fakturami za okres od 1 lutego do 31 lipca 2014 r. należy składać w Urzędzie Gminy w Szczercowie w pokoju nr 1 lub w sekretariacie w terminie od 1 do 31 sierpnia 2014 r.

 
Przetarg na sprzedaż nieruchomości PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Szczerców

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (ogloszenie.pdf)Ogłoszenie o przetargu93 Kb
 
Studium ponowne wyłożenie PDF Drukuj Email

W serwisie internetowym Gminy Szczerców po prawej stronie powstała nowa zakładka "Studium i plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Szczerców", gdzie na bieżąco umieszczane będą informacje o bieżących pracach nad studium i planem. Najbardziej aktualną w tej chwili informacją jest wpis dotyczący ponownego wyłożenia studium.

 
Utrudnienia komunikacyjne - Procesja Bożego Ciała PDF Drukuj Email

Rzymskokatolicka Parafia Narodzenia NMP w Szczercowie organizuje Procesję Bożego Ciała ulicami Szczercowa w związku z czym, możemy napotkać utrudnienia w ruchu komunikacyjnym.

Plan procesji:
Termin: 19 czerwca 2014 r.
Czas: od godz. 10.30 do godz. 13.00
Miejsce: Szczerców
Trasa: kościół parafialny, Plac Św. Floriana, ul. Żeromskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Piłsudskiego, ul. Konopnickiej, ul. Pułaskiego, Plac Św. Floriana, kościół parafialny.

 
Obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego PDF Drukuj Email

Obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego z dnia 6 czerwca 2014 r. o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia i wypłaty odszkodowania należnego spadkobiercom

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0182.pdf)Obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego199 Kb
 
Olimpiada Niepełnosprawnych PDF Drukuj Email

Olimpiada NiepełnosprawnychStowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie realizując zadanie publiczne pod tytułem „Tęczowy Świat” – cykl warsztatów dla osób niepełnosprawnych, które jest współfinansowane ze środków udzielonych przez Zarząd Województwa Łódzkiego uchwałą nr 33/14

Więcej…
 
Otwarcie Strażnicy w Osinach PDF Drukuj Email

Otwarcie Strażnicy w OsinachW niedzielę 8 czerwca w Osinach uroczyście świętowano otwarcie nowej strażnicy miejscowej jednostki OSP. Rolę gospodarza uroczystości pełnił Prezes Jednostki OSP w Osinach druh Zenon Pietrzyk, na ręce którego Wójt Gminy Szczerców Grzegorz Kmita przekazał symboliczny klucz do zmodernizowanego

Więcej…
 
Obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego PDF Drukuj Email

Obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego z dnia 5 czerwca 2014 r. o wydaniu decyzji administracyjnej ustalającej odszkodowanie

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20140611134235727.pdf)Obwieszczenie Starosty Bełchatowskiego65 Kb
 
Spotkanie z organizacjami pozarządowymi PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe na spotkanie, które odbędzie się w dniu 17 czerwca 2014 r. (wtorek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej budynku Urzędu Gminy w Szczercowie.

 
Spotkanie w sprawie drogi powiatowej 1917E na odcinku Kamień-Chabielice. PDF Drukuj Email

Informujemy, iż w dniu w dniu 12 czerwca 2014 r. o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Chabielicach, odbędzie się spotkanie w sprawie  związanej  z przebudową drogi powiatowej nr 1917 E na odcinku Kamień – Chabielice.
W spotkaniu udział wezmą: Wójt Gminy Szczerców oraz  przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, Urzędu Gminy w Kleszczowie.

Zainteresowanych  serdecznie  zapraszam.

Szczerców, dn. 04 czerwca 2014 r.

Sekretarz Gminy Szczerców
(-) Marek Kamiński

 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie informuje PDF Drukuj Email

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie informuje, iż jakość wody wypływająca z fontanny nie podlega kontroli sanitarnej.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Sanepid001.pdf)Sanepid001.pdf54 Kb
 
Akcja Polska Biega - relacja PDF Drukuj Email

W sobotę 24 maja po raz VI Urząd Gminy w Szczercowie przy pomocy Gminnego Ośrodka Kultury organizował X edycję ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Już teraz wiadomo, że akcja zarówno w całej Polsce jak i w naszej gminie odniosła wielki sukces.

Więcej…
 
Utrudnienia w ruchu PDF Drukuj Email

W związku z organizacją akcji POLSKA BIEGA zaplanowaną na dzień 24 maja 2014r. w Szczercowie, w ramach której zostanie przeprowadzony bieg główny na dystansie 6 km odbywający  się między innymi ulicami Szczercowa oraz przez miejscowość Załuże,  informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu na ulicach obejmujących trasę biegu.
Czasowe utrudnienia mogą nastąpić w godzinach 12.30-13.15. Trasa biegu obejmuje: teren kompleksu sportowo-rekreacyjnego, ul. Piotrkowską w kierunku Bełchatowa, skręt w lewo na Załuże, Załuże, ul. Północną, ul. Mickiewicza, ul. Kilińskiego, Pl. Św. Floriana, ul. Częstochowską, ul. Rzeczną.

Kierownik Referatu Sportu Rekreacji i Turystyki:
Jarosław Piotrowski

 
Przeglądy rzek PDF Drukuj Email

W związku z otrzymaną informacją od Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi, Terenowy Inspektorat w Piotrkowie Trybunalskim dotyczącą dokonywania wiosennych przeglądów rzek oraz nieprzestrzeganiem Prawa wodnego (ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Dz. U. z 1012 r. poz. 145) w załączeniu przedstawiamy w/w pismo.

 
"Tęczowy Świat" dla niepełnosprawnych PDF Drukuj Email

Tęczowy Świat

Zapraszamy  osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami na cykl warsztatów pod hasłem „Tęczowy Świat” organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie. Najbliższe zaplanowane są na dzień  23 maja 2014 roku o godzinie 17.00 w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Szczercowie (wejście od strony ulicy 3 Maja 6  za  budynkiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej). Więcej informacji na temat warsztatów można uzyskać na stronie internetowej: www.kuzniazyczliwosci.pl lub pod numerem telefonu 793 55 00 49.

Więcej…
 
Zagrożenie powodziowe! PDF Drukuj Email

W związku z otrzymanym pismem od Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi informujemy, iż istnieje ryzyko zagrożenia powodziowego. W ciągu najbliższych dni (szczególnie w południowej części naszego kraju) przewidywane są opady atmosferyczne w wysokości do 160 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oscyluje pomiędzy 70% a 80%. Województwo łódzkie wskazane zostało jako jedno z pięciu najbardziej zagrożonych.
W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

W przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego można kontaktować się z:
- Straż Gminna w Szczercowie 663-963-090
- Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Szczercowie 883-143-800
- Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego 781-311-555

 
Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu sportu PDF Drukuj Email

Zarządzenie nr 31/2014 z dnia 06 maja 2014r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2014r. z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Szczerców.

 
Remont drogi krajowej Nr 8 PDF Drukuj Email

W nawiązaniu do pisma Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi z dnia 17.04.2014 r. w sprawie remontu drogi krajowej Nr 8 przebiegającej przez teren Gminy Szczerców informuje się, iż przedmiotowe zadanie, tj. odcinek drogi krajowej Nr 8 od km 294+300 do km 297+735 zostało zgłoszone do planów remontów na rok 2014. Do czasu uzyskania akceptacji i potwierdzenia finansowania przedmiotowego zadania, GDDKiA Oddział w Łodzi w ramach bieżącego utrzymania drogi Nr 8 podejmuje wszelkie możliwe działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na tej drodze.

 
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków PDF Drukuj Email

Szanowni  Mieszkańcy, Gmina Szczerców uprzejmie informuje, iż rozpoczyna III etap realizacji projektu pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Szczerców”. Projekt realizowany jest na terenach, gdzie nie ma możliwości włączenia posesji do sieci kanalizacji sanitarnej  lub nie planuje się budowy takiej sieci. Zgodę na realizację instalacji urządzeń przydomowych oczyszczalni ścieków mogą uzyskać osoby fizyczne (Wnioskodawcy) legitymujące się prawem do dysponowania nieruchomością przeznaczoną na cele budowlane (mieszkaniowe) oraz kompletnym projektem budowlanym oczyszczalni ścieków, uwzględniającym obowiązujące normy branżowe i standardy techniczne, a także wytyczne i zalecenia Urzędu Gminy w Szczercowie.

Więcej…
 


Strona 1 z 7

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template