Ogłoszenie otwartego konkursu ofert PDF Drukuj Email

Zarządzenie Nr 14/2016 Wójta Gminy Szczerców z dnia 3 lutego 2016 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2016 roku z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Szczerców.

 
Starosta bełchatowski zaprasza na I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego PDF Drukuj Email

2 i 3 lutego w Hotelu Wodnik na Słoku przedsiębiorcy z naszego regionu spotkają się na I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego.  Na wydarzenie złożą się prezentacje i panele dyskusyjne w takich obszarach jak przedsiębiorczość, innowacja i technologie, współpraca terytorialna, społeczeństwo, współpraca biznesu z samorządem, OZE.  Organizatorem forum jest Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, a patronem honorowym Zbigniew Rau, wojewoda łódzki. Udział w forum jest bezpłatny, rejestrować się można poprzez formularz internetowy na stronie:

http://www.powiat-belchatowski.pl/menu/zgloszenie-bezplatnego-udzialu-w-forum/1/

Forum rozpocznie się we wtorek, 2 lutego, o godz. 15.30. Pierwszy panel dyskusyjny będzie dotyczył możliwości finansowania przedsiębiorstw, kolejny - trendów w technologiach, współpracy nauki i biznesu. Na zakończenie tego dnia wystąpią przedstawiciele klubów SKRA i GKS w prezentacjach na temat sportowej marki regionu.
Drugi dzień forum będzie poświęcony współpracy biznesu z samorządami, zaprezentują się m.in. przedstawiciele powiatu stalowowolskiego i słupskiego, Litwy oraz Niemiec. Zaproszenie do dyskusji na temat współpracy i kierunków rozwoju regionu przyjęli m.in. poseł Dariusz Kubiak i Sławomir Zawada, prezes PGE GiEK S.A.
Odbędzie się również  panel dotyczący odnawialnych źródeł energii, w którym przedsiębiorcy dowiedzą się o perspektywach technologicznego rozwoju i możliwościach finansowania w tej dziedzinie.
Zakończenie imprezy przewiduje się ok. 13.30.

Forum będą towarzyszyć stoiska promocyjne firm i partnerów przedsięwzięcia.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (I Forum Powiatu program dla partnerow 1.pdf)I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego504 Kb
 
Program edukacji ekologicznej w Chabielicach PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa w Chabielicach drugi raz z rzędu laureatem konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. EKObrzdące na łące ... to tytuł edukacyjnego programu ekologicznego, którego realizację zaplanowano w terminie od 7 stycznia do końca czerwca 2016 r. Program wraz ze stosownym wnioskiem w połowie grudnia 2015 r. zyskał akceptację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a jednocześnie dotację w kwocie 18 790 zł. W planach z zyskiem dla społeczności szkolnej między innymi ekologiczne wyjazdy edukacyjne do Parku Edukacyjno-Rozrywkowego Mikrokosmos w Skansenie Rzeki Pilicy, Parku Etnograficznego w Kłóbce koło Włocławka, Muzeum Przyrodniczego oraz Włókiennictwa w Łodzi. Dodatkowo szkoła zyskuje potrzebne pomoce dydaktyczne, w tym przede wszystkim ekologiczne w ramach twórczego kącika czytelniczego utworzonego „na chmurce i łące” w szkolnej bibliotece oraz w grupach przedszkolaków czyli maluchów i starszaków „na zielonej łące owadów i kwiatów tysiące”. A na dodatek na zielonych terenach przy(przed)szkolnych powstanie łąka czyli tak zwany „łąkowy zawrót głowy”. Jednak aby nasze brzdące mogły atrakcyjnie spędzać czas na łące w pobliżu placu zabaw tuż za halą sportową będzie można skorzystać z edukacyjnych i ekologicznych gier interaktywnych, co będzie z korzyścią dla środowiska szkolnego oraz naturalnie tego naturalnego także. To jeszcze nie koniec atrakcji, gdyż na przedszkolaków i uczniów czekają atrakcyjne, ekologiczne konkursy tematyczne, w tym fizyczne tj. Gminne Igrzyska Przedszkolaków, plastyczne „Zające kicające na łące” czyli wiejski plener malarski jak i te intelektualne pn. „Co w trawie piszczy”? Mieszkańcy łąki. Na zwycięzców czekają, jak zwykle, atrakcyjne nagrody! A na koniec coroczne piknikowanie na polanie czyli IV PIKNIK POD CHABIELSKĄ GÓRĄ. Tegoroczny temat przewodni brzmi „dookoła świata”. Zapewniamy … że wokoło na pewno będzie wesoło!

Więcej informacji pod adresem: www.zainwestujwekologie.pl


 
Osiemnastolatkowie w Urzędzie Gminy PDF Drukuj Email

W dniach 15 i 22 stycznia br. Wójt Gminy Szczerców spotkał się z młodymi mieszkańcami gminy, którzy ukończyli w 2015 r. osiemnaście lat. W ubiegłym roku aż 102 mieszkańców Gminy Szczerców osiągnęło pełnoletniość!
Osiemnaste urodziny to moment szczególny w życiu każdego młodego człowieka. Czas niezwykle radosny, ale i przełomowy, kiedy zyskuje nowe prawa i obowiązki oraz podejmuje trudne wybory życiowe. Ten doniosły moment w życiu młodych mieszkańców gminy postanowiły uhonorować również władze samorządowe. Na zaproszenie Wójta Krzysztofa Kamieniaka w szczercowskim Urzędzie Gminy gościli osiemnastolatkowie. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z przedstawicielami lokalnej władzy.

Więcej…
 
Grunty przeznaczone do dzierżawy PDF Drukuj Email

Zarządzenie Nr 6/16 Wójta Gminy Szczerców z dnia 19 stycznia 2016 r. w sprawie przeznaczenia do wydzierżawienia w trybie bezprzetargowym części nieruchomości oznaczonej nr działki 2614 w obrębie Szczerców

 
Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w oleju napędowym PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców informuje producentów rolnych o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wnioski należy składać w terminie od 1 do 29 lutego 2016 r. wraz z załączonymi fakturami potwierdzającymi zakup oleju napędowego za okres od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.

 
Przygotowanie obiektów budowlanych do okresu zimowego PDF Drukuj Email

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie przypomina właścicielom/ zarządcom obiektów budowlanych o konieczności przygotowania obiektów budowlanych do okresu zimowego poprzez sprawdzenie stanu technicznego przewodów kominowych oraz stanu sprawności instalacji grzewczych, w tym instalacji gazowej, pieców CO i CW.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160107080924989.pdf)Pismo PINB81 Kb
 
Deklaracje i informacje podatkowe - zmiana wzorów od 1-01-2016 r. PDF Drukuj Email

Wzory formularzy dotyczących podmiotu i przedmiotu opodatkowania w podatku od nieruchomości, rolnym i leśnym (aktualne od 1-01-2016 r.)

DN-1 Deklaracja na podatek od nieruchomości [PDF]

IN-1 Informacja w sprawie podatku od nieruchomości [PDF]

ZN-1/A Dane o nieruchomościach [PDF]

ZN-1/B Dane o zwolnieniach podatkowych w podatku od nieruchomości [PDF]

DR-1 Deklaracja na podatek rolny [PDF]

IR-1 Informacja w sprawie podatku rolnego [PDF]

ZR-1/A Dane o nieruchomościach rolnych [PDF]

ZR-1/B Dane o zwolnieniach i ulgach podatkowych w podatku rolnym [PDF]

DL-1 Deklaracja na podatek leśny [PDF]

IL-1 Informacja w sprawie podatku leśnego [PDF]

ZL-1/A Dane o nieruchomościach leśnych [PDF]

ZL-1/B Dane o zwolnieniach podatkowych w podatku leśnym [PDF]

Pisemne interpretacje przepisów prawa podatkowego [PDF]

 
Pomoc prawna dla mieszkańców Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Od stycznia 2016 roku rusza system darmowej pomocy prawnej. Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Powiatem Bełchatowskim a Gminą Szczerców mieszkańcy gminy Szczerców będą mogli korzystać z Punktu nieodpłatnej pomocy prawnej. W/w punkt będzie prowadzony przez Fundację „Młodzi Ludziom” z siedzibą: Borysław 49, 96-130 Głuchów. Natomiast nieodpłatna pomoc prawna świadczona będzie przez

Więcej…
 
Informacja o godzinach pracy Urzędu PDF Drukuj Email

W dniu 23 grudnia 2015 r. Urząd Gminy w Szczercowie czynny do godz. 14.30 natomiast 24 grudnia Urząd Gminy nieczynny

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (informacja002.pdf)Informacja66 Kb
Pobierz (informacja003.pdf)Informacja65 Kb
 
Betlejemskie Światło w Gminie Szczerców PDF Drukuj Email

Betlejemskie Światło w Gminie SzczercówWe wtorek 15 grudnia Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak przyjął Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśli je harcerze ze Szczepu 18-tych Drużyn Harcerskich w Szczercowie. W tym roku hasło przewodnie tradycyjnej już akcji brzmi „Zauważ człowieka” i ma na celu uwrażliwienie na los ludzi nas otaczających, na to, w jakiej sytuacji się znajdują, czy nie potrzebują zauważenia, pomocy lub chociaż drobnego gestu przyjaźni.

Więcej…
 
Kalendarze polowań łowieckich PDF Drukuj Email

W załączeniu kalendarze polowań łowieckich w sezonie 2015/2016

 
Sukces szczercowskich Zuchów i Harcerzy PDF Drukuj Email

Sukces szczercowskich Zuchów i HarcerzyWspaniały sukces naszych harcerskich zespołów na XXX Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym "OPAL" w Radomsku, który odbył się w dniach 10-12 grudnia bieżącego roku. Zuchy z naszej szczercowskiej 18 Gromady Zuchowej „Małe Grizli”  wyśpiewały III miejsce w kategorii zuchowej. Harcerki ze Szczepu 18-tych Drużyn Harcerskich w Szczercowie zdobyły II miejsce w kategorii harcerskiej. Dodatkowo Jury Festiwalowe wyróżniło jako jedyną sekcję instrumentalną, która akompaniowała naszym szczercowskim zespołom.

Więcej…
 
Stypendia dla studentów przyznane przyznane PDF Drukuj Email

Informujemy, iż Zarządzeniem Nr 158/15 Wójta Gminy Szczerców z dnia 10 grudnia 2015 r. zostały przyznane stypendia dla studentów oraz słuchaczy szkół policealnych i pomaturalnych za rok 2014/2015.

Lista stypendystów jest dostępna na stronach BIP-u Urzędu Gminy Szczerców  w zakładce „Zarządzenia Wójta Gminy” oraz w dokumencie załączonym poniżej.

Stypendyści, którzy zadeklarowali odbiór stypendium w kasie Urzędu Gminy proszeni są o jego odbiór.

Wszystkim stypendystom gratulujemy.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skanowanie0024.pdf)Zarzadzenie Wójta Gminy Szczerców939 Kb
 
Informacja dot. zamiaru rozwiązania Straży Gminnej w Szczercowie PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców – Krzysztof Kamieniak zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Szczerców o wyrażenie swojej opinii poprzez udział w ankiecie dotyczącej zamiaru rozwiązania Straży Gminnej w Szczercowie. Ankiety w przedmiotowej sprawie są dostępne u sołtysów lub w sekretariacie Urzędu Gminy. W ankiecie mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Gminy Szczerców, którzy:
- są wpisani do stałego rejestru wyborców,
- nie są ubezwłasnowolnieni,
- nie są pozbawieni praw publicznych.
Termin składania ankiet:15 styczeń 2016 r.

 
Fundusze Europejskie dla osób z niepełnosprawnościami - spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn.: „Fundusze Europejskie dla osób z niepełnosprawnościami”, które odbędzie się w dniu 26 listopada 2015 r. w Bełchatowie: sala konferencyjna Urzędu Miasta w Bełchatowie – I piętro, ul. Kościuszki 15, godz. 09:00 – 12:00 (rejestracja od godziny 08:45) Informujemy o możliwości zatrudnienia tłumacza języka migowego podczas spotkania. Potrzebę taką wystarczy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym.

Więcej informacji na temat spotkania znajdą Państwo pod poniższym adresem internetowym:

http://www.rpo.lodzkie.pl/szkolenia-i-konferencje/503-spotkania-informacyjne-pn-fundusze-europejskie-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami-organizowane-przez-punkty-informacyjne-funduszy-europejskich-w-wojewodztwie-lodzkim

W przypadku chęci wzięcia udziału w danym spotkaniu informacyjnym, prosimy  o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail lub osobiste dostarczenie do siedziby danego Lokalnego Punktu Informacyjnego do dnia poprzedzającego spotkanie do godz. 12:00.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniach decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem.

 
Plan zagospodarowania przestrzennego - zmiany PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców informuje, że przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru Gminy Szczerców. Granica obszaru podlegającego zmianie określona została w Uchwale Nr XI/102/15 z dnia 28 września 2015 r. Rady Gminy Szczerców (w załączeniu).

W związku z powyższym wnioski do planu należy składać na piśmie, w Urzędzie Gminy w Szczercowie w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2015 r.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią Obwieszczenia Wójta Gminy Szczerców zamieszczonego poniżej.

 
Plan zagospodarowania przestrzennego - zmiany PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców informuje, że przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru Gminy Szczerców. Granice obszarów podlegających zmianie określone zostały Uchwałą Nr IX/76/15 z dnia 30 czerwca 2015 r. Rady Gminy Szczerców zmienioną Uchwałą Nr XII/107/15 z dnia 29 października 2015 Rady Gminy Szczerców (w załączeniu).

W związku z powyższym wnioski do planu należy składać na piśmie, w Urzędzie Gminy w Szczercowie w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2015 r.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią Obwieszczenia Wójta Gminy Szczerców zamieszczonego poniżej.

 
Plan zagospodarowania przestrzennego - zmiany PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców informuje, że przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru Gminy Szczerców. Granice obszarów podlegających zmianie określone zostały Uchwałą Nr IX/75/15 z dnia 30 czerwca 2015 r. Rady Gminy Szczerców zmienioną Uchwałą Nr XI/101/15 z dnia 28 września 2015 Rady Gminy Szczerców (w załączeniu).

W związku z powyższym wnioski do planu należy składać na piśmie, w Urzędzie Gminy w Szczercowie w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2015 r.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią Obwieszczenia Wójta Gminy Szczerców zamieszczonego poniżej.

 
Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Szczerców PDF Drukuj Email

Narodowe Święto Niepodległości11 listopada 2015 r. mieszkańcy Gminy Szczerców uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w kościele parafialnym pod wezwaniem N.N.M.P. w Szczercowie odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy złożono kwiaty w miejscach pamięci narodowej na Placu św. Floriana i ul. 3 Maja. Symboliczne wiązanki złożyli: delegacja władz samorządowych Gminy Szczerców w składzie Wójt Gminy Krzysztof Kamieniak, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Szcześniak

Więcej…
 
I Turniej Badmintona PDF Drukuj Email

I Turniej BadmintonaDnia 24.10.15 na hali sportowej przy ul. Rzecznej odbył się I TURNIEJ BADMINTONA pod hasłem „ W zdrowym ciele zdrowy duch”. Organizatorem zawodów był ”GLKS Szczerców”. Celem  zorganizowanego turnieju było promowanie  dyscypliny sportowej i tym samym  konkurencji olimpijskiej jakim jest badminton, wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Szczerców.

Więcej…
 
WOŚP w Szczercowie - nabór wolontariuszy PDF Drukuj Email

Informujemy, iż otrzymaliśmy zgodę na utworzenie Sztabu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczercowie. Tym samym już po raz kolejny mamy zgodę na zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej w ramach finału WOŚP. Przyszłoroczna edycja 24. Finału WOŚP odbędzie się  w dniu 10 stycznia 2016 r.
Celem zbiórki publicznej w dniu 24. Finału WOŚP  jest zbieranie środków pieniężnych: „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”
Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w ramach wolontariatu w naszym sztabie. Zgłoszenia przyjmuje P. Kamila Pietrzyk – pokój nr 20 Urzędu Gminy w Szczercowie, tel. 44 6318050  wewn. 41. adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 30 listopada 2015 r.
W załączniku ankiety dla wolontariuszy.

Szef sztabu – Elżbieta Naturalna

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Informujemy, iż otrzymaliśmy zgodę na utworzenie Sztabu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczercowie.

Tym samym już po raz kolejny mamy zgodę na zorganizowanie i przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej w ramach finału WOŚP.

Przyszłoroczna edycja 24. Finału WOŚP odbędzie się w dniu 10 stycznia 2016 r. do puszek kwestarskich przez wolontariuszy.

Celem zbiórki publicznej w dniu 24. Finału WOŚP jest zbieranie środków pieniężnych:

„Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”

Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w ramach wolontariatu w naszym sztabie.

Zgłoszenia przyjmuje P. Kamila Pietrzyk – pokój nr 20 Urzędu Gminy w Szczercowie,

tel. 44 6318050 wewn. 41. adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W załączniku podajemy ankiety do wypełnienia dla wolontariuszy.

Szef sztabu – Elżbieta Naturalna

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Ankieta wolontariusza 2016.doc)Ankieta Wolontariusza498 Kb
Pobierz (Regulamin Wolontariusza 24. Finału .pdf)Regulamin Wolontariusza242 Kb
 
Konkurs FIRMA NA MEDAL PDF Drukuj Email

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie pod przewodnictwem Starosty Bełchatowskiego, ogłasza IX edycję konkursu „FIRMA NA MEDAL”
Celem konkursu jest promowanie dobrze zarządzanych pod względem finansowym i organizacyjnym różnych form działalności gospodarczej. O tytuł „Firma na medal” mogą ubiegać się przedsiębiorcy w następujących kategoriach:
- prowadzący działalność od roku do 3 lat;
- prowadzący działalność powyżej 3 lat: małe firmy do 50 osób, średnie firmy powyżej 50 osób.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie na adres Organizatora tj.: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, 97-400 Bełchatów, ul. Pabianicka 17/19, prawidłowo wypełnionego Formularza Zgłoszenia, podpisanego przez osoby uprawnione do reprezentowania przedsiębiorcy, w kopercie z dopiskiem: „FIRMA NA MEDAL" (formularze dostępne są do pobrania w formie elektronicznej na stronie internetowej www.powiat-belchatowski.pl
Zgłoszenia należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2015 r.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 44/635-86-42

 
Konferencja i seminarium dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email

Departament ds. Przedsiębiorczości, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego we współpracy z: Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A., Uniwersytetem Łódzkim oraz Łódzką Izbą Przemysłowo - Handlową są organizatorami szkoleń, warsztatów i seminariów adresowanych do przedsiębiorców z województwa łódzkiego.

W dniu 16 i 17 listopada 2015 r. w hali Expo-Łódź (al. Politechniki 4) odbędzie się konferencja i seminarium poświęcone jednej z branż tj. Informatyka i Telekomunikacja. Szczegółowe informacje na temat spotkań, terminów i tematów można znaleźć na stronie internetowej: www.rsi.lodzkie.pl

 
Wsparcie w ramach Inicjatywy Jeremie PDF Drukuj Email

Do końca bieżącego roku, można ubiegać się o unijne wsparcie w ramach Inicjatywy Jeremie.
Wsparcie Jeremie to preferencyjne pożyczki na inwestycje.
Można je uzyskać w Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, która już od ponad 20 lat wspiera rozwój gospodarczy całego regionu łódzkiego (nie tylko Gminy Zelów jak może sugerować nazwa). W ramach środków z Jeremie Fundacja oferuje pożyczkę na inwestycje oprocentowaną już od 2.36% w skali roku.
Inwestycja musi znajdować się na terenie województwa łódzkiego i tym samym firma musi posiadać siedzibę lub oddział w tym województwie.
Maksymalna kwota pożyczki to 250 000 zł na okres do 60 m-cy (5 lat). Istnieje możliwość 6 miesięcznej  karencji w spłacie kapitału. W przypadku Inicjatywy nie ma prowizji i dodatkowych opłat!

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Jeremie Zelów.doc)Inicjatywa Jeremie1518 Kb
Pobierz (Ulotka A4.jpg)Inicjatywa Jeremie - Ulotka1548 Kb
 


Strona 1 z 14

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template