Stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016 przyznane PDF Drukuj Email

Zarządzeniem Wójta Gminy Szczerców Nr 84/2016 z dnia 20.07.2016 r. zostały przyznane jednorazowe stypendia za wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2015/2016 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, dla których Gmina Szczerców jest organem prowadzącym lub posiadających stałe zameldowanie na terenie Gminy Szczerców.
Po odbiór przyznanego stypendium zapraszamy do kasy Urzędu Gminy w Szczercowie od dnia 25.07.2016 r. do dnia 29.07.2016 r.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 44 6318-077 wew. 105.

 
Obrót nieruchomościami rolnymi PDF Drukuj Email

Agencja Nieruchomości Rolnych Filia w Łodzi, informuje, że w dniu 15 czerwca 2016 r. Agencja Nieruchomości Rolnych uruchomiła specjalny serwis internetowy poświęcony nowym przepisom regulującym obrót nieruchomościami rolnymi.

Szczegóły w załączeniu

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0748.pdf)Pismo Agencji Nieruchomości Rolnych147 Kb
 
Informacja o przeglądach trwałych użytków zielonych PDF Drukuj Email

Instytut Technologiczno - Przyrodniczy informuje, że w dniach 01.08-05.08.2016 r. będą wykonywane przeglądy stanu trwałych użytków zielonych w celu określenia aktualnego zasięgu leja depresji PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego oraz jego wpływu na plonowanie łąk w II pokosie.

W załączeniu pismo Instytutu Technologiczno - Przyrodniczego

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (skan0753.pdf)Informacja135 Kb
 
Zbliżający się termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Szczerców informuje producentów rolnych o zbliżającym się terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w terminie od 1 do 31 sierpnia 2016 r. wraz z załączonymi fakturami potwierdzającymi zakup oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2016 r.

 
Odwołano zajęcia z nauki pływania PDF Drukuj Email

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę zajęcia z nauki pływania, które miały odbyć się 13 lipca zostają odwołane. Najbliższe odbędą się zgodnie z planem - w środę 20 i 27 lipca.

 
Ogłoszenie o przetargu publicznym nieograniczonym pisemnym na sprzedaż składnika rzeczowego majątku ruchomego Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o przetargu publicznym nieograniczonym pisemnym na sprzedaż składnika rzeczowego majątku ruchomego Gminy Szczerców

 
Informacja w sprawie podpisywania przedwstępnych umów dotyczących kolektorów słonecznych PDF Drukuj Email

Informujemy, że w celu podpisania przedwstępnych umów dot. kolektorów słonecznych właściciele nieruchomości, którzy dostarczyli dokumenty potwierdzające prawo do dysponowania nieruchomością są proszeni o stawianie się do Urzędu Gminy w Szczercowie. W załączeniu informacja o terminach podpisywania dla poszczególnych miejscowości.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160629105807240.pdf)Informacja77 Kb
Pobierz (Wzór umowy - kolektory słoneczne.pdf)Wzór umowy111 Kb
 
Bezpłatna nauka pływania w Szczercowie! PDF Drukuj Email

W środę 13 lipca w godz. 12.00-14.00 zostaną zorganizowane pierwsze zajęcia nauki pływania dla dzieci. Odbędą się one na zbiorniku wodnym w Szczercowie, który od początku lipca funkcjonuje jako „kąpielisko”. Podczas zajęć pod okiem instruktora będzie można poznać podstawy nauki pływania oraz uczestniczyć w zabawach w wodzie. Zajęcia będą bezpłatne, kolejne zaplanowane są na 20 i 27 lipca, również w godz. 12.00-14.00. W przypadku niesprzyjającej pogody będą przełożone na inny termin. Szczegółowe informacje dostępne są w Referacie sportu, rekreacji i turystyki (tel. 446319307), u ratowników oraz na tablicy ogłoszeń przy zbiorniku.

 
Kąpielisko otwarte! PDF Drukuj Email

Od 1 lipca do 31 sierpnia na zbiorniku wodnym w Szczercowie będzie otwarte kąpielisko, a dokładniej „miejsce wykorzystywane do kąpieli”. Codziennie w godz. 10.00 -18.00 można się kąpać pod nadzorem dwóch ratowników wodnych.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (regulamin miejsca wykorzystywanego do kąpieli.pdf)Regulamin miejsca wykorzystywanego do kąpieli138 Kb
Więcej…
 
Noc Świętojańska 2016 PDF Drukuj Email

Noc Świętojańska 2016W Szczercowie świętojańskiej tradycji stało się zadość. W sobotnie popołudnie 25 czerwca kolorowe wianki popłynęły nurtem Widawki.  Konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański był jedną z wielu atrakcji tegorocznego festynu sobótkowego, który odbył się na popularnej „Wyspie”.

Więcej…
 
Dofinansowanie do budowy przyłącza kanalizacyjnego PDF Drukuj Email

W związku z przyjęciem przez Radę Gminy Szczerców uchwały w sprawie „Programu wsparcia budowy podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Szczerców w roku 2016” finansowanego z WFOŚiGW w Łodzi i budżetu Gminy Szczerców mieszkańcy gminy, którzy chcą skorzystać z dofinansowania do budowy przyłącza kanalizacyjnego do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej proszeni są o złożenie wniosku według załączonego wzoru do Urzędu Gminy do dnia 8 lipca 2016r.

 
Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy SzczercówW dniu 18 czerwca na zbiorniku Chańcza, okręg Kielce odbyły się zawody gruntowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców. W zawodach wzięło udział 18 wędkarzy z terenu gminy Szczerców. Pierwsze miejsce zajął Kałużny Bogusław z wynikiem 4550 pkt, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Sabatowi w wynikiem 3880 pkt, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Perliński Waldemar z wynikiem 1200 pkt.

Więcej…
 
PUP w Bełachatowie - aktualne nabory wniosków na aktywizację zawodową osób bezrobotnych PDF Drukuj Email

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie informuje, że dysponuje jeszcze wolnymi środkami finansowymi przeznaczonymi na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w roku 2016.

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (informacja-o-naborach_2-VI_2016.pdf)Informacja o naborach178 Kb
 
Samorządowcy powalczą z Przedsiębiorcami PDF Drukuj Email

Zapraszamy do kibicowania podczas towarzyskiego meczu piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Szczerców i nagrodę niespodziankę pomiędzy Samorządowcami i Przedsiębiorcami. Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Rzecznej.

 
Bezpieczeństwo dzieci na wsi podczas wakacji PDF Drukuj Email

Informacja dotycząca bezpieczeństwa dzieci na wsi podczas wakacji wraz z apelem Pana Jacka Dubińskiego Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160622110204668.pdf)Informacja351 Kb
 
Informacja Okręgowego Urzędu Górniczego PDF Drukuj Email

Informacja odnośnie nielegalnego wydobywania kopalin na terenie gmin zlokalizowanych na terenie właściwości miejscowej Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160622110131420.pdf)Informacja86 Kb
 
Wojewódzkie zawody strzeleckie "Puchar Lata" PDF Drukuj Email

18 czerwca w Szczercowie zostały rozegrane wojewódzkie zawody strzeleckie  „Puchar Lata 2016”. Jest to cykl zawodów prowadzonych przez Łódzki Związek Strzelectwa Sportowego

Więcej…
 
Stypendia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych PDF Drukuj Email

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Szczerców informuje, iż w terminie do dnia 10 lipca 2016 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium Wójta Gminy Szczerców dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o uprawnieniach szkół publicznych. W załączeniu informacja szczegółowa.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (informacja stypendia.pdf)Informacja66 Kb
Pobierz (SKMBT_22316062013310.pdf)Uchwała Nr XV/136/16 Rady Gminy Szczerców2258 Kb
 
IV Piknik pod Chabielską Górą już za nami PDF Drukuj Email

IV Piknik pod Chabielską GórąW minioną sobotę, 11 czerwca, mieszkańcy Chabielic i okolic bawili się na kolejnym ekologicznym pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Chabielicach przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie. To szczególne dla naszej społeczności szkolnej i lokalnej wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka.

Więcej…
 
Umowa na kanalizację sanitarną Polowa – Borowa podpisana! PDF Drukuj Email

Podpisanie umowy na wykonanie kanalizacji sanitarnejPonad 6 kilometrów sieci kanalizacyjnej dla mieszkańców gminy Szczerców. Skorzysta z niej ponad sto gospodarstw domowych. Roboty ruszą jeszcze w trakcie wakacji! W piątek, 10-go czerwca, podpisano umowę pomiędzy Gminą Szczerców, reprezentowaną przez Wójta Krzysztofa Kamieniaka, a przedstawicielami firmy RPM S.A. z Lublińca - wykonawcą budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Polowa i Borowa. Po dopełnieniu spraw formalnych i przygotowaniu placu budowy planowane jest rozpoczęcie prac w terenie. Przedstawiciele firmy RPM S.A. wstępnie określili, że powinno nastąpić to 1-go sierpnia.

Więcej…
 
Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160609151055786.pdf)Ogłoszenie105 Kb
 
Dzień Dziecka 2016 PDF Drukuj Email

Dzień Dziecka1 czerwca  na Wyspie w Szczercowie odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli do woli wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinie, torach przeszkód i zamkach. Hity z dziecięcych i nie tylko list przebojów wykonali młodzi i utalentowani wokaliści: Julia Kucharska, Iza Mikulska, Lena Kamecka, Kacper Stanisławski oraz Natalia Goszcz

Więcej…
 
Rekordowa "Polska Biega"! PDF Drukuj Email

W weekend 20-22 maja w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju biegi w ramach XII akcji „Polska biega”. Do zawodów propagujących zdrowy styl życia i aktywność fizyczną po raz VIII przyłączyła się Gmina Szczerców.

Więcej…
 
Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (20160523145731671.pdf)Ogłoszenie104 Kb
 
Strategia rozwoju Gminy Szczerców PDF Drukuj Email

Załącznik do Uchwały Nr XVIII/184/16 Rady Gminy Szczerców z dnia 21.04.2016r. Strategia rozwoju Gminy Szczerców na lata 2016 – 2025 wraz z Planem rozwoju lokalnego na lata 2016 - 2022

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Załacznik do Uchwały ws. przyjęcia Strategii.pdf)Strategia rozwoju Gminy Szczerców5661 Kb
 


Strona 1 z 16

Aktualności

Copyright © www.szczercow.pl   Joomla! Template